روزانه ۲۵۰ تن تخم مرغ در قم تولید و روانه بازار می شود
روزانه ۲۵۰ تن تخم مرغ در قم تولید و روانه بازار می شود
منصور دیان اردستانی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: ۱۰ میلیون قطعه مرغ تخم گذار در استان قم روزانه به طور متوسط ۲۵۰ تن تخم مرغ تولید می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، منصور دیان اردستانی با اشاره به ظرفیت واحدهای مرغداری تخم گذار در قم اظهار داشت: در حال حاضر ۱۷۰ واحد مرغداری تخم گذار در استان قم مشغول فعالیت هستند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: ۱۰ میلیون قطعه مرغ تخم گذار در استان قم روزانه به طور متوسط ۲۵۰ تن تخم مرغ تولید می‌کنند.

وی با بیان اینکه استان قم از جمله قطب‌های تولید تخم مرغ در کشور به شمار می‌شود ابراز داشت: در حال حاضر ۱۵ درصد نیاز کشور به تخم مرغ در استان قم تولید و روانه بازار می‌شود.

دیان اردستانی یکی از عوامل کاهش عملکرد در زمینه تولید تخم مرغ را افزایش سن گله‌های مرغ تخم‌گذار برشمرد و افزود: در این زمینه برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است تا گله‌های مرغ تخم‌گذار جوان سازی شوند که این امر موجب شده تا جایگاه استان در زمینه تولید تخم مرغ حفظ شود.

وی همچنین عنوان داشت: سازمان جهاد کشاورزی استان قم بهره گیری از جدیدترین روش‌ها و فناوری‌های نوین در راستای پرورش طیور را در دستور کار قرار داده که در این زمینه وضعیت مرغداری‌های استان در راستای افزایش بهره وری به صورت مستمر رصد و پایش می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر