رفع مشکل تامین آب قم در دور دوم سفر استانی رییس جمهور بررسی می‌شود
رفع مشکل تامین آب قم در دور دوم سفر استانی رییس جمهور بررسی می‌شود
سیدمحمدتقی شاهچراقی ، استاندار قم گفت: در دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور در نظر داریم رفع مشکل تامین آب استان را که از جنوب کشور بررسی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، سید محمدتقی شاهچراغی در جلسه شورای ائمه جمعه استان قم در سالن جلسات شبستان حرم حضرت معصومه(س)، با اشاره به اینکه در مواردی مانند آب به قم جفا شده است، افزود:‌در این موارد پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم تا مشکلات را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه در اصفهان این آب با کمک بخش خصوصی تامین شده‌است، گفت: در استان قم و در حوزه صنعتی ظرفیت‌هایی چون ذوب آهن اصفهان وجود ندارد و نیازمند حمایت‌های ملی هستیم.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نظام مسائل تمام مناطق استان، روستا به روستا را تدوین کرده‌ایم، گفت:‌ در مناطقی شاهد مشکلات انباشته شده هستیم که رفع آن نیازمند زمان است.

شاهچراغی با بیان اینکه تمام مصوبات در فرآیندی مخصوص ثبت، پیگیری و نتیجه آن اعلام خواهد شد، مطرح کرد: از ابتدای فعالیت تیم جدید استانداری، یکهزار و ۴۵۸ مصوبه داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه این تعداد از ۱۴۲ مصوبه دولت جدا هستند،گفت:‌ تاکنون طبق آخرین بررسی‌های انجام شده ۷۴۴ مصوبه انجام و تکمیل شده‌است.

وی با بیان اینکه همچنین حدود ۱۴ مصوبه غیرقابل انجام بوده‌اند، خاطرنشان کرد: در راستای انجام ۴۰ پروژه اقدامات لازم انجام نشده است که هرچه سریع‌تر این مصوبات نیز در دست اقدام قرار خواهند گرفت.

شاهچراغی با تاکید بر اینکه اولویت ما حل مشکلات و مسائل است، تصریح کرد: در برخی از مسائل مسئولیت تصمیم گیری با استانداری نبوده و در حوزه شهرداری و شورای اسلامی شهر باید به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه موضوعاتی که به طور مستقیم با مردم در ارتباط باشد، اولویت کار ما هستند، یادآور شد: از جمله این موضوعات می‌توان به مشکلات موجود درحوزه راه‌ها، آب، برق و … اشاره کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه دریافت کرده‌ایم، اظهار داشت:‌جدول هزینه‌کرد آن نیز با اختصاص به موضوعاتی چون بافت فرسوده، خانه‌های زیر دکل و … را تهیه نموده‌ایم.

استاندار قم با اشاره به اینکه دستور بهسازی مسیرهای بسیاری از روستاهای قم را صادر کرده‌ایم، افزود:‌ اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از اداراتی است که پای کار ایستاده و با جدیت پیگیر حل مشکلات است.

وی با بیان اینکه موضوعات فرهنگی اهمیت بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: اجرای برخی پروژه‌ها و پیشبرد برخی از اهداف نیازمند زمان است.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم