رفع مشکلات قم نیازمند نگاه ویژه‌تری در سطح ملی و استانی است
رفع مشکلات قم نیازمند نگاه ویژه‌تری در سطح ملی و استانی است
سیدمحمدتقی شاهچراغی، استاندار قم گفت: قم به دلیل جایگاه مذهبی، علمی و محور مواصلاتی بودن خود ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که به اقتضای این ویژگی‌ها نیازمندی‌ها و مشکلاتی نیز بر آن مترتب است که لازم است بصورت ویژه‌تری در سطح ملی و استانی به آن‌ها پرداخته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سالن کرامت استانداری در ادامه با تاکید بر استفاده حداکثری دستگاه‌های دولتی از مصوبات سفر رییس جمهوری به قم، گفت: تاکنون حدود ۷ برابر اعتبارات مصوبات سفر رئیس جمهوری به قم محقق شده است.

استاندار قم  با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم در تفویض اختیارات به استان‌ها گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به عنوان طلایه دار این مساله برخلاف گذشته نسبت به اصل تمرکززدایی از مرکز اصرار دارد.

شاهچراغی گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی علاوه بر رسالت برنامه ریزی و توسعه استان، دارای جنبه نظارتی نیز است و لازم است تا دستگاه‌های اجرایی استان نسبت به اعتباراتی که از این سازمان دریافت می‌کنند پاسخگو باشند.

استاندار قم گفت: محمود نوربخش، رییس سابق سازمان برنامه و بودجه قم تمام بضاعت خود را در این استان بکار برد و در جذب تجیهزات و منابع مالی تلاش‌های زیادی داشت.

استاندار قم گفت: حسن نادری، رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم نیز حدود ۱۵ سال سوابق اجرایی در استان قم و چندین سال در استان‌های دیگر را دارد و لازم است از ظرفیت‌های جدید ایجاد شده در این سازمان برنامه‌های تحولی دولت به نحو درستی دنبال شود.

حسن نادری کارشناس ارشد رشته مدیریت و برنامه ریزی توسعه متولد سال ۱۳۵۱ در شهر نایین است که ریاست سازمان برنامه و بودجه استان خراسان شمالی، معاون هزینه‌ای امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون امور برنامه ریزی، نظارت و آمایش سرزمین سازمان نقشه برداری کشور و به مدت ۱۵ سال نیز در چندین پست سازمانی در سازمان برنامه و بودجه قم سوابق مدیریتی دارد. محمود نوربخش از ۲۷ دی ماه سال ۹۷ به عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم منصوب شده بود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان