رشد ۱۰۰ درصدی توزیع و مصرف کودهای کشاورزی یارانه ای در کشت پائیزه قم
رشد ۱۰۰ درصدی توزیع و مصرف کودهای کشاورزی یارانه ای در کشت پائیزه قم
زند مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم  همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی از رشد 100 درصدی توزیع و مصرف کوهای کشاورزی یارانه ای در کشت پائیزه استان قم در سالجاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حسین زند مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم  ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر بیان کرد : با توجه به اهمیت و اولویت محصولات اساسی کشاورزی همچون گندم در کشت پائیزه و تاثیر و نقش اساسی این محصولات در پایداری امنیت غذایی کشور ، برای محصولات کشت پائیزه سالجاری استان قم بیش از ۱۰ هزار تن انواع کودهای شیمیایی یارانه ای ازته ، فسفاته و پتاسه توزیع و مصرف گردید که در مقایسه با کشت پائیزه سال گذشته استان بیش از ۱۰۰ درصد معادل ۵۰۰۰ تن بویژه در کوهای فسفاته و پتاسه رشد در مصرف داشته ایم .

وی اضافه کرد : برنامه کودهای کشاورزی یارانه ای مصوب ابلاغی استان قم در سالجاری ۱۷۷۰۲ تن شامل کودهای سه گانه ازته ، فسفاته و پتاسه میباشد که از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰۰ درصد برنامه مذکور توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در استان قم تامین ، تدارک و به استان حمل شده است . برنامه ابلاغی کودهای کشاورزی یارانه ای استان قم در سالجاری شامل ۱۱۴۱۸ تن کودهای ازته ، ۴۲۸۴ تن کودهای  فسفاته و ۲۰۰۰ تن کودهای  پتاسه میباشد .

زند افزود : از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۱۷۰۰۰ تن از کودهای تدارک و حمل شده به استان برای مصرف کشاورزان عزیز و بهره برداران بخش کشاورزی توزیع شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از  ۲۰۰۰  تن رشد داشته ایم . در همین راستا و در ۱۰ ماهه ابتدای سالجاری  بیش از ۱۱۰۰۰ تن کودهای ازته و ۴۰۰۰ تن کودهای فسفاته و ۲۰۰۰ تن کودهای پتاسه در بخش کشاورزی استان قم توزیع و مصرف شده است .

وی با اشاره به توزیع و تحویل به موقع کود در استان  افزود : شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در استان قم دارای ۲۱ کارگزار توزیع و فروش نهاده های کشاورزی میباشد و مطابق برنامه ریزی های بعمل آمده کلیه محمولات کودی به موقع و در زمان مناسب جهت مصرف بخش کشاورزی استان به انبارهای تحت پوشش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در استان و کارگزاران فروش استان  توزیع و حمل شده و در دسترس متقاضیان قرار گرفته است .