رشد ۲۰ درصدی متقاضیان ورود به حوزه‌های علمیه
رشد ۲۰ درصدی متقاضیان ورود به حوزه‌های علمیه
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی رستم‌نژاد، معاون آموزش حوزه‌های علمیه گفت:تعداد متقاضیان ورود به حوزه‌های علمیه امسال نسبت به سال قبل حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی رستم‌نژاد، معاون آموزش حوزه‌های علمیه امروز در حاشیه برگزاری  آزمون ورودی حوزه‌ علمیه قم که همزمان با سراسر کشور در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم برگزار شد با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش‌ترین حملات را به حوزه‌های علمیه داشتیم، یادآور شد: امسال نسبت به سال قبل حدود ۲۰ درصد افزایش متقاضی ورود به حوزه‌ها داشته‌ایم.

وی تاکید کرد: این موضوع نشان می‌دهد درکنار تمام تبلیغات دشمن علیه دین، اما دین همچنان در جامعه زنده است.

رستم‌نژاد با اشاره به برگزاری آزمون امروز، اظهار کرد: این آزمون به صورت همزمان در ۶۰ حوزه دینی در سطح کشور درحال برگزاری است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه با بیان اینکه کارشناس دین شدن صبر، حوصله و زحمت می‌خواهد، عنوان کرد: عالمان دین، وارثان پیامبران هستند، کار طلبگی کار پیامبری است و این موضوع رسالت را سنگین‌تر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه فلسفه وجودی حوزه‌های علمیه در سوره توبه بیان شده است، مطرح کرد: در این سوره آمده است که عده‌ای باید از جامعه مومنین بیایند که در درجه نخست دین شناس شده و سپس به مردم هشدار داده و دست آن‌ها را بگیرند.

رستم‌نژاد با بیان اینکه امروز حمله‌های بسیاری به دین می‌شود، تصریح کرد: در چنین عرصه و صحنه‌ای ورود به حوزه کارشناسی دین بسیار ارزشمند است.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس