رتبه دوم استان قم در مصرف گاز سی ان جی در کشور
رتبه دوم استان قم در مصرف گاز سی ان جی در کشور
حصیری ، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم از رتبه دوم استان قم در جایگزینی مصرف سی‌ان‌جی با بنزین در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حصیری، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم گفت:از ابتدای امسال تا پایان تیرماه ۱۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی فشرده یا CNG به خودرو‌های دوگانه سوز در جایگاه‌های عرضه سوخت قم عرضه شد که از رشد تقریبی حدود ۲۲ درصدی سوخت پاک در سبد سوخت مالکان خودرو‌های دوگانه سوز نسبت به مدت مشابه پارسال حکایت دارد.

او در ادامه افزود: بر اساس آخرین رتبه بندی اعلام شده از سوی مدیر طرح سی ان جی کشور، منطقه قم پس از شاهرود موفق به کسب رتبه دوم کشوری در جایگزینی مصرف سی‌ان‌جی به جای بنزین شد و استان خراسان جنوبی هم در جایگاه سوم قرار گرفت.

اوگفت: در سال گذشته سمنان، قم و بیرجند، به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم جایگزینی سی ان جی به جای بنزین را در کشور از آن خود کردند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم با تاکید بر جایگزینی سوخت پاک CNG به جای بنزین برای صرفه جویی اقتصادی و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی افزود:اختلاف محسوس بین قیمت بنزین و سی ان جی، باعث افزایش رغبت صاحبان خودرو به استفاده از سی ان جی شده است.

حصیری با اشاره به طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن ناوکان حمل و نقل عمومی گفت:طرح تبدیل خودرو‌های مسافربر شخصی (اسنپ، گردشی) به دوگانه‌سوز با ۳۰ درصد تخفیف انجام می‌شود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم از شهروندان خواست با جایگزینی سوخت سی ان جی با توجه به قیمت کمتر آن نسبت به بنزین و مزیت سوخت پاک گامی در جهت حفاظت از سرمایه ملی و کاهش آلایندگی بردارند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان