رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم روز پزشک را به پزشکان قمی تبریک گفت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم روز پزشک را به پزشکان قمی تبریک گفت
مهدی مصری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: پزشکان در عرصه‌های مختلف برای خدمات رسانی به مردم تلاش کرده و با از خودگذشتگی و ایثار در راستای سلامتی مردم اهتمام دارند و می کوشند تا جامعه‌ای سالم و به دور از مشکل را داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به مناسبت فرارسیدن روز پزشک به شرح زیر است:

بسمه تعالی

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله:

إنّ اللّه َ عَزَّ و جلَّ الطَّبیبُ، و لکنَّکَ رجُلٌ رَفیقٌ .

طبیب، خداوند عزّ و جلّ است ، اما تو یارى مهربان هستى .

اول شهریور ماه سالروز ولادت طبیب و دانشمند بزرگ ایرانی ” ابوعلی سینا ” به عنوان روز پزشک نامگذاری شده است که به فرصت مناسبی برای تجلیل و تقدیر و از تلاش های شبانه روزی پزشکان به عنوان مدافعان سلامت مردم است.

پزشکان در عرصه های مختلف به امر خدمات رسانی به مردم تلاش کرده و با از خودگذشتگی و ایثار در راستای سلامتی مردم اهتمام دارند و می کوشند تا جامعه ای سالم و به دور از مشکل را داشته باشیم.

جامعه ایران اسلامی خدمات پزشکان در عرصه‌ها و برهه‌های مختلف به ویژه در طول دوران هشت سال دفاع مقدس و درمان رزمندگان اسلام و نیز تلاش در بهبود و ساماندهی نظام سلامت کشور، همچنین در ایام همه گیری ویروس منحوس کرونا را هرگز فراموش نخواهند کرد.

اینجانب ضمن تبریک این روز از تلاش های همه جانبه پزشکان در عرصه های مختلف حوزه سلامت تقدیر و تشکر کرده و با توجه به ایام اسارت و سوگ اهل بیت(ع) آیین تجلیل و تقدیر از تلاش های این عزیزان بعد از این ایام برگزار می شود.

مهدی مصری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس