ذوالنوری: هر جا مشکل داریم به خاطر عدم تبعیت ازولایت است
ذوالنوری: هر جا مشکل داریم به خاطر عدم تبعیت ازولایت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از تویسرکان، حجت الاسلام مجتبی ذ‌والنوری ظهر امروز در همایش مباهله اظهار کرد: حادثه مباهله که از حوادث زیرساختی، نقاط عطف و بناهای غیرقابل انکار تاریخ اسلام است اتفاقات مهمی را رقم زد و پیام‌های متنوعی را ارائه داد. وی از پیام‌های مباهله […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از تویسرکان، حجت الاسلام مجتبی ذ‌والنوری ظهر امروز در همایش مباهله اظهار کرد: حادثه مباهله که از حوادث زیرساختی، نقاط عطف و بناهای غیرقابل انکار تاریخ اسلام است اتفاقات مهمی را رقم زد و پیام‌های متنوعی را ارائه داد.

وی از پیام‌های مباهله حقانیت اسلام و ادعای رسول خدا و پیام و کلام ایشان نام برد و افزود: مباهله مهر ابطال بر آموزه‌ها و انحرافاتی بود که در ادیان توحیدی ایجاد کرده بودند.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیام سوم مباهله ناظر بر آینده مسیر اسلام و تعیین تکلیف برای جامعه بشری است گفت: مباهله تثبیت مسیر هدایت برای انسان‌ها، تثبیت راه سعادت برای راه یافتگان به اسلام و روشن کردن نور افکن در مسیر آینده‌ای بشریت است.

وی ادامه داد: رسول خدا پرده دوم مباهله را در تبیین و توصیف حضرت علی(ع) بیان می‌کنند و در تبیین این موضوع که آینده اسلام و مسلمانان را تضمین می‌کند، سنگ تمام می‌گذارند.

ذوالنوری در ادامه سخنانش با بیان اینکه حادثه غدیر همانند مباهله آنقدر در تاریخ اسلام ریشه‌دار است که قابل حذف فیزیکی نیست تصریح کرد: حذف محتوایی و انحراف در اهداف و محتوا در دستور کار دشمنان اسلام قرار گرفته و برخی خواستند حادثه غدیر را تنزل بدهند و  بگویند پیامبر فقط فرموده علی را دوست داشته باشید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان مثال سال 

وی با تاکید بر اینکه جانشینی و امامت حضرت علی(ع) امری الهی است بیان کرد: طبق سخن گهر بار امام باقر(ع) اسلام بر پنج پایه نماز، روزه، جهاد، زکات و ولایت و امامت استوار شده که بر هیچ کدام از این ارکان به اندازه ولایت و امامت تاکید نشده است؛ بنابراین جایگاه ولایت بسیار مهم است و پروردگار در دوران غیبت خدای متعال مردم را محروم نکرده است.

وی با اشاره به اینکه در دوران غیبت تبعیت از ولی فقیه تبعیت از حضرت مهدی(عج) است اظهار کرد: اگر امروز در کشور و جوامع اسلامی مشکلی داریم به این دلیل است که اصول اسلامی را به خوبی فهم نشده است؛ برخی ادعای ولایتمداری دارند و در عمل جور دیگر عمل می‌کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر امروز در جامعه مشکل داریم آنجایی است که از ولی فقیه و ولایت فاصله گرفتیم گفت: تلاش جهان کفر هم بر این بوده که شکاف و فاصله بین امام و امت ایجاد کند که با عنایت پروردگار و هوشیاری مردم ولایی خنثی شده است.

حجت الاسلام سید عمار یاسر از جامعه‌المصطفی قم نیز خطاب به حضار اظهار کرد: شما در کشور شیعه و مسلمان زندگی می‌کنید نمی‌دانید بیرون از این کشور و جامعه چه خبر است؛ در پاکستان اکثریت اهل سنت هستند و به خاطر اینکه دولت لیبرال است کسی نیست از اسلام بگوید تنها مگر در کتاب دینی آن هم خیلی مختصر.

وی با تاکید بر پرشور و باشکوه‌تر برگزار شدن غدیر و مباهله گفت: اگر مباهله آنچنان که باید زنده کنیم هیچ کس نمی‌تواند واقعه غدیر را چه فیزیکی و چه در محتوا حذف کند.

این طلبه با ابراز خوشحالی از اینکه مباهله در کتاب قرآن دانش‌آموزان کلاس ششم ایران آورده شده است گفت: تمام دنیای پیرو مکتب اهل بیت(ع) نگاهشان به کشور ایران است بعد از یک هزار و ۴۰۰ سال شما کدام حکومت را می‌بینید یا می‌توانید پیدا کنید که خار چشم دشمنان باشد این حکومت از الطاف الهی است باید قدر آن را بدانید.

وی با تاکید بر اینکه عیاد و مناسبت‌های بزرگ مانند غدیر و مباهله را باید با به کارگیری ابزار رسانه و فیلم و… تبلیغ کنیم تصریح کرد: شما از مظلومیت ما و شیعیان جهان خبر ندارید، ببینید ایران کجاست و کشورهای اطراف آن چون سوریه، یمن، بحرین، ارمنستان، کشمیر و…!‌

وی گفت: ببینید همه جا آتش و جنگ و جدال است و بین این همه آتش یک گلستان کوچک و امن است به نام ایران که شما در آن زندگی می‌کنید.

وی با تاکید بر اینکه فراوانی نعمت طبق گفته قرآن فراموشی می‌آورد ادامه داد: حال اینکه ایران امن و امان و سلامتی هست مسائل فرعی را جوری بروز می‌دهند که چه خبر است. شما نمی‌دانید امنیت یعنی چه. از کشورهای دیگر بپرسید. ما در پاکستان خواهر و دخترانمان را که اصلا، پسرانمان را هم تنها به کوچه نمی‌فرستیم ده‌ها بار درب پشت بام و درب حیاط چک می‌کنیم اما ایران زن و مرد و بچه همه در خیابان راحت و در امنیت هستند.

انتهای پیام۸۹۰۱۰