دیدار نماینده ویژه ایران برای افغانستان با نمایندگان سازمان ملل
دیدار نماینده ویژه ایران برای افغانستان با نمایندگان سازمان ملل

– اخبار بین الملل – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران برای افغانستان با معاون هماهنگ کننده سازمان ملل مقیم ایران و رؤسای آژانس‌های این سازمان در تهران گفتگو کرد. کاظمی قمی در توئیتی نوشت در دیدار با این […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران برای افغانستان با معاون هماهنگ کننده سازمان ملل مقیم ایران و رؤسای آژانس‌های این سازمان در تهران گفتگو کرد.

کاظمی قمی در توئیتی نوشت در دیدار با این مقامات گفتگوهای سازنده‌ای در مورد ترسیم نقشه راه همکاری فی مابین و توسعه دیپلماسی با سازمان‌های بین المللی در راستای حمایت از مردم افغانستان داشت.

وی افزود لزوم حمایت از دولت ایران به دلیل میزبانی تعداد قابل توجهی از پناهجویان، از جمله مباحث مورد گفتگو طرفین بود.

بر اساس تازه‌ترین آمار منتشر شده توسط وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران، در حال حاضر حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار اتباع افغانستانی دارای مدارک اقامتی معتبر و فاقد آن در ایران حضور دارند.

دیدار کاظمی قمی با دبیرکل سازمان ملل در دوحهتمدید مهلت تعیین وضعیت شغلی اتباع افغانستانی در ایران تا ۳۱ اردیبهشت‌منعی برای فعالیت افغانستانی‌ها در پایتخت وجود ندارد