دو مجتمع تجاری در پردیسان قم احداث می‌شود
دو مجتمع تجاری در پردیسان قم احداث می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم، سید وحید حسینی اظهار داشت: رویکرد اداره کل، ساخت و اجرای پروژه ها و نگاه عمرانی صرف نیست و باید به سایر مولفه ها و سرانه های زندگی شهری توجه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم، سید وحید حسینی اظهار داشت: رویکرد اداره کل، ساخت و اجرای پروژه ها و نگاه عمرانی صرف نیست و باید به سایر مولفه ها و سرانه های زندگی شهری توجه داشت و همزمان با ساخت مسکن، زیست اجتماعی را نیز تسهیل کرد.

وی افزود: به ساخت و واگذاری سایر سرانه های زیست شهری از جمله های تجاری، آموزشی، فرهنگی، درمانی و …باید نگاه ویژه ای شود و بهبود سطح زندگی شهری مردم یکی از ماموریت های این اداره کل است.

حسینی بیان کرد: در طول سالیان اخیر علی رغم ساخت و سازهای مسکونی قابل ملاحظه و درخور در پردیسان قم، به لحاظ ایجاد و دسترسی به سایر کاربری‌ها از جمله تجاری با کمبودهایی مواجه بوده‌ایم که این اداره کل در راستای خدمت رسانی به مردم اقدام به احداث مجتمع‌های تجاری کرده است.

وی گفت: احداث مجتمع‌های تجاری محلات دو و سه پردیسان علاوه بر ایجاد رضایتمندی شهروندی، صرفه جویی در وقت، کاهش هزینه های معیشتی، کاهش ترافیک شهری، کاهش تنش اجتماعی و… را در پی دارد.

حسینی توضیح داد: مجتمع تجاری محله دو پردیسان جنب مسجد امام حسین (ع) با زیربنای ۴۴۲۷ مترمربع و با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد تاکنون بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان برای احداث آن هزینه شده است که این پروژه به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی در خصوص جزییات مجتمع تجاری محله سه گفت: مجتمع تجاری محله سه پردیسان در بلوار امامت، خیابان بصیرت، بصیرت چهار، جنب بوستان و مدرسه دانش پژوه با زیربنای ۲۴۹۱ مترمربع و با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد تا کنون ۱۹ میلیارد تومان برای احداث آن هزینه شده است.

حسینی افزود: این پروژه که در ۳۶ واحد تجاری طراحی شده برای تکمیل نیازمند تزریق ۲۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر است.

رییس اداره هماهنگی و امور اجرایی راه و شهرسازی استان قم در خاتمه خاطر نشان کرد: طی روزهای آتی، مزایده بزرگ  و سراسری فروش املاک و مستغلات اراضی تجاری- مسکونی از طریق این اداره کل به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

پایان پیام/۷۸۰۲۳