دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله صافی گلپایگانی در قم برگزار می‌شود
دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله صافی گلپایگانی در قم برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، دومین سالگرد رحلت مرجع فقید آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با حضور علما، طلاب و فضلای حوزه و اقشار مختلف مردم قم یکشنبه ۲۴ دی‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد مقدس امام حسن‌عسکری(ع) برگزار می‌شود. ‌آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی از مراجع تقلید […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، دومین سالگرد رحلت مرجع فقید آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با حضور علما، طلاب و فضلای حوزه و اقشار مختلف مردم قم یکشنبه ۲۴ دی‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد مقدس امام حسن‌عسکری(ع) برگزار می‌شود.

‌آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی از مراجع تقلید شیعه و از اساتید حوزه علمیه قم بود که از اساتید وی در قم می‌توان به آیات سید محمدتقی خوانساری، حجت، صدر، بروجردی و در نجف از شیخ محمدکاظم شیرازی، سید جمال‌الدین گلپایگانی و شیخ محمدعلی کاظمی اشاره کرد؛ وی از شاگردان مبرز آیت‌‌الله بروجردی و یکی از مشاورین ویژه و برجسته و از اصحاب خاص استفتاء وی بود. 

عضویت در مجلس خبرگان رهبری و نیز عضویت در شورای نگهبان و دبیری آن به مدت ۸ سال از مناصب سیاسی وی بود؛ او در آذر ماه ۱۳۷۲ و پس از ارتحال آیت‌الله گلپایگانی به عنوان مجتهد جامع الشرایط شناخته شد و آثار متعددی از وی منتشر شده که بین صد تا صد و پنجاه اثر و نوشتار به ایشان منسوب است.

کتاب منتخب الاثر در موضوع مهدویت که به توصیه آیت‌‌الله بروجردی نگاشته شده بود از آثار وی می‌باشد

این عالم وارسته سرانجام در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ به علت ایست قلبی در یکی از بیمارستان‌های قم درگذشت.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱