دولت سوئد در قضیه آتش زدن قرآن آزادی بیان را مسلخ کرد
دولت سوئد در قضیه آتش زدن قرآن آزادی بیان را مسلخ کرد
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محکومیت آتش زدن قرآن کریم تاکید کرد: اهانت به قرآن، هتک فضیلت، انسانیت و اخلاق است و دولت سوئد در این اقدام شرم آمیز، آزادی بیان را به مسلخ برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کرد که متن آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اقدام ضد اندیشه، ضد اخلاق و ضد بشری مدعیان آزادی بیان در اهانت به قرآن کریم که تحت حمایت دولت سوئد انجام شد، یک جنایت فرهنگی است. مقامات سوئدی که مسبب ایجاد این جنایت بوده‌اند، باید از این قبیل اقدامات علیه مقدسات اسلامی و بشری دست برداشته و با عذرخواهی از تمام مسلمانان و موحدان جهان، درصدد جبران آن برآیند.

اهانت به قرآن، هتک فضیلت، انسانیت و اخلاق است و دولت سوئد در این اقدام شرم آمیز، آزادی بیان را به مسلخ برد.

تکرار زنجیره‌ای این اهانت‌ها در کشورهای غربی، نشانه‌ی برنامه ریزی‌های پنهان جریان‌های ضد دینی، در اسلام ستیزی است و غرب، کارنامه سیاهی در اسلام هراسی دارد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اقدام جنایتکارانه هتک حرمت به قرآن کریم در سوئد را محکوم می‌کند و از سازمان‌های بین المللی اسلامی و سازمان کنفرانس اسلامی می‌خواهد در مجامع بین المللی پیگیر طرح‌های پیشگیرانه برای جرم انگاری اهانت به قرآن و اسلام هراسی باشند.

لازم است قوه قضاییه، وزارت امورخارجه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پیگیر محکومیت گسترده این اقدامات در جهان باشند و پیام اعتراض ملت‌های مسلمان و همچنین مردم ایران را به گوش جهانیان برسانند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس