دولت برای جبران اجاره‌بهای مستاجران وام کم‌بهره ارائه دهد
دولت برای جبران اجاره‌بهای مستاجران وام کم‌بهره ارائه دهد
حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، استاد حوزه و دانشگاه گفت: بازار بی‌ثبات است و گرانی مردم را خسته کرده است دولت باید در این زمینه چاره اندیشی کند، دولت باید برای جبران اجاره بها وام کم بهره ارائه دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی ظهر امروز در سلسله مباحث سخنرانی ماه مبارک رمضان در حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به آثار منفی لقمه حرام گفت: لقمه حرام سبب می‌شود دست انسان از لقمه حلال کوتاه شود و به حلال نرسد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آثار و برکات لقمه حلال گفت: برکت، عاقبت به خیری، نسل سالم و توفیق عبادت در لقمه حلال است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: بازار بی‌ثبات است و گرانی مردم را خسته کرده است دولت باید در این زمینه چاره اندیشی کند، دولت باید برای جبران اجاره بها وام کم بهره ارائه دهد.

حجت الاسلام رفیعی گفت: شخصی که برنج را انبار می‌کند و برنج ایرانی و خارجی را با یکدیگر مخلوط می‌کند مگر چقدر می‌خواهد عمر داشته باشد و در نهایت می‌میرد و باید در جای کوچکی از قبر بخوابد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به مشکلات بازار و لزوم توجه دولت به آن گفت: وارادات کالا و تولید در کشورمان مشکل ندارد بلکه توزیع کالا مشکل دارد که باید این مشکل برطرف شود.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به حدیثی از امام باقر (ع) گفت: اگر کسی از چهار راه درآمد کسب کند چهار چیز از او قبول نیست، کسی که درآمدش از راه فریب خدعه، ربا، خیانت و دزدی باشد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: طهارت، استغفار، صله رحم، قناعت، ترک حرص، انفاق و تدبیر راهکار‌های افزایش رزق است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان