دمای هوا در قم ۵ تا ۷ درجه سردتر می‌شود
دمای هوا در قم ۵ تا ۷ درجه سردتر می‌شود
محمدرضا قاضی، کارشناس اداره کل هواشناسی قم گفت: از امروز تا روز جمعه دمای هوا در این استان به‌طور میانگین پنج تا هفت درجه سانتی‌گراد سردتر می‌شود و در صبح روز جمعه به منفی ۶ درجه می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمدرضا قاضی گفت: با توجه به این‌که ابرناکی آسمان امشب ادامه دارد، حداقل دما برای صبح فردا منفی یک و فردا شب با توجه به صاف بودن و باز شدن آسمان، دمای هوا برای صبح روز جمعه ۶ تا هفت درجه زیر صفر پیش‌ بینی‌ شده‌است.

وی با بیان این‌که صبح جمعه دمای هوا در ارتفاعات غرب و جنوب استان منفی ۱۰ تا ۱۱ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی‌ می‌شود، اضافه کرد: امروز نیز بارش باران همراه با ابرناکی و بارش پراکنده برف در ارتفاعات تا چند ساعت آینده ادامه دارد.

وی با بیان این‌که بارش در اواخر وقت امشب قطع می‌شود،‌ ادامه داد: حوالی ظهر فردا آسمان باز می‌شود و دمای هوا کاهش محسوسی خواهد داشت.

قاضی بیان کرد: آسمان در روز جمعه صاف تا کمی ابری است و از اواخر وقت با افزایش ابر همراه خواهد بود؛ از روز شنبه به بعد نیز حداکثر و حداقل دما بین چهار تا منفی سه درجه سانتی‌گراد است.

وی با بیان این‌که از روز سه‌شنبه هفته آینده سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود و قم را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: حداکثر دما برای امروز، فردا و پس‌فردا به ترتیب سه، چهار، سه پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، میزان بارندگی در ۴۸ ساعت گذشته در شکوهیه، سالاریه، سلفچگان، کهک، دستجرد، جعفریه، جمکران و کهندان به ترتیب ۷، ۲.۸، ۲.۹، ۶.۸، ،۲، ۰.۲، ۶.۶ و ۶.۹ ثبت شده است.

کارشناس هواشناسی قم افزود: وسف واقع در بخش کهک با ۱۲ و سنجگان واقع در بخش سلفچگان با ۷.۳ میلی‌متر بیشترین میزان بارش را در استان قم به خود اختصاص داده‌اند.

در استان قم ۱۳ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۱ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.qommeteo.ir مراجعه کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا