دفتر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی در قم ایجاد می شود
دفتر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی در قم ایجاد می شود
کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه از راه اندازی دفتر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، کاظم غریب آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با اشاره به برنامه‌های سفر خود به شهر مقدس قم اظهار داشت: دیدار با آیت الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید و همچنین برگزاری نشست هم اندیشی در زمینه حقوق بشر در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از جمله برنامه‌های سفر به قم بوده است.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت: نشست هم اندیشی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با مجموعه اساتید و دانش پژوهان این مرکز برگزار شد و مباحثی در زمینه حقوق بشر، تبیین، ترویج و اجرای آموزه‌های دینی و یا همان حقوق بشر اسلامی مرور شد.

وی افزود: در این نشست تصمیم گرفته شد دفتری در قم ایجاد شود تا ارتباط بین ستاد حقوق بشر با ظرفیت شهر مقدس قم و با محوریت موضوع حقوق بشر اسلامی تقویت شود.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه با بیان اینکه نشست با شورای قضائی استان قم از جمله دیگر برنامه‌های این سفر بوده است افزود: این نشست به صورت دوره‌ای در استان‌های مختلف و با بررسی موضوع حقوق بشر و همچنین حقوق شهروندی برگزار می‌شود.

غریب آبادی گفت: مسئولان قضائی استان قم اقدامات خوبی در زمینه حقوق بشر و همچنین اجرای عدالت انجام داده اند.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: موضوع بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر در استان قم نیز مورد بررسی قرار گرفت که خوشبختانه در استان قم بسیاری از افراد تعیین تکلیف شده اند و امروز تعداد اندکی در بازداشت به سر می‌برند که باید به جرایم آنان رسیدگی شود و مسئولان قضائی استان قم نیز گزارش دادند که حقوق مختلف این افراد مطابق آئین دادرسی کیفری مورد توجه قرار گرفته است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان