دعوت استاندار مازندران از علما برای بازگشت به مازندران
دعوت استاندار مازندران از علما برای بازگشت به مازندران
سیدمحمود حسینی‌پور، استاندار مازندران رفع مشکلات مردم توسط علما را تاکیدات رهبری دانست و گفت: حضور عالم برجسته دینی در یک منطقه و انعکاس و پیگیری مسائل آن منطقه می‌تواند در رفع مشکلات تاثیرگذار باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران در دیدار با نمایندگان طلاب و فضلای مازندران که ظهر امروز در سالن جلسات دفتر مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه هر توسعه‌ای باید با یک پیوست فرهنگی همراه باشد، عنوان کرد: پیوست فرهنگی از الزامات کاری دولت مردمی سیزدهم است چراکه فرهنگ در حوزه‌های مختلف پایه و زیربناست.

وی از تعامل مطلوب میان استانداری و علمای مازندران یاد و اضافه کرد: مازندران یکی از هدف‌های اصلی دشمن در اغتشاشات اخیر بود و عناصر خاصی در مازندران حضور داشتند که توانستیم حرکت‌های آنان را خنثی کنیم.

استاندار مازندران تصریح کرد: دشمنان برای فروپاشی سریع شهرستان‌های آمل و قائم‌شهر برنامه جدی داشتند اما به لطف و عنایت الهی و با تلاش دستگاه‌های فرهنگی و مردم، مازندران جواب دندان‌شکنی به دشمن داد و دشمن را ناامید کرد.

وی عنوان کرد: طلاب در میان مردم هستند و بدون واسطه با اقشار مختلف ارتباط دارند به همین علت می‌توانند نظام مسائل هر شهرستان را تهیه و به مسئولان منتقل کنند.

حسینی‌پور رفع مشکلات مردم توسط علما را اعتقاد رهبری دانست و گفت: حضور عالم برجسته دینی در یک منطقه و انعکاس و پیگیری مسائل آن منطقه می‌تواند در رفع مشکلات تاثیرگذار باشد و مسئولان ارشد استان مازندران نیز از این موضوع حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس تصمیم‌های گرفته شده استانی، نمایندگان طلاب هر شهرستان می‌توانند در شورای اداری هر شهرستان حضور یابند، گفت: اکنون به سبک دهه اول انقلاب باید مسائل مردم را حل کنیم و روحیه انقلابی، حضور علما در همه عرصه و فعالیت جهادی را با جدیت دنبال کنیم تا بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

*احداث مجتمع فرهنگی طلاب مازندران پیگیری می‌شود

استاندار مازندران از مازندران به عنوان یک منطقه عالم‌خیز نام برد و افزود: باید در قم یک پایگاه مناسب داشته باشیم تا طلاب مازندرانی گردهم جمع شوند و حرکت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را به صورت منسجم دنبال کنند.

وی با تاکید بر اینکه عملیات تهاجم فرهنگی دشمن تمام نشده است، تصریح کرد: سال گذشته ناهنجاری‌های خاصی در سواحل نداشتیم و توانستیم حرکت‌های فرهنگی از جمله برپایی میز قرآن را در سواحل دنبال کنیم و امسال هم برای حفظ فضای فرهنگی مازندران نیازمند فعالیت و ایده‌پردازی طلاب هستیم.

*معیشت و فرهنگ باید در کنار یکدیگر دنبال شود

استاندار مازندران با بیان اینکه مسائل فرهنگی و حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی از مسائل اول و اولویت‌های مهم کشور است، گفت: معیشت و فرهنگ باید در کنار یکدیگر دنبال شوند و در این راستا به نیازهای مختلف باید توجه شود.

وی ادامه داد: بنده می‌دانم امروز طلاب بیشتر از دیگر اقشار تحت فشار هستند چراکه امروز مردم بیشتر از مسئولان از طلاب و علما توقع دارند اما در طول تاریخ هر جا که روزهای پرخطر اسلام بود روحانیت در میدان حضور داشت و از جان، مال و آبروی خود هزینه کرد تا توانست اسلام را زنده نگه دارد.

حسینی‌پور گفت: طلابی که شرایط نهضت ملی مسکن را دارند می‌توانند یک تعاونی تشکیل دهند تا مشکل مسکن این قشر با استفاده از ظرفیت‌های موجود رفع شود و ما آمادگی داریم برای قسط اول مسکن ملی نیز تسهیلاتی را به طلاب اختصاص دهیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس