دستگیری یک کلاهبردار با وعده اعطای وام کم بهره در قم
دستگیری یک کلاهبردار با وعده اعطای وام کم بهره در قم
حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از دستگیری یک متهم با وعده اعطای وام ۶۰ میلیونی کم بهره در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب با اعلام اینکه با وصول شکایات متعدد در دادسرای قم و صدور دستورات قضائی و پیگیری شعبه ۳ دادیاری متهم در یکی از مسافرخانه‌های قم دستگیر شد، گفت: متهم با وعده معرفی به صندوق قرض الحسنه برای اخذ بیش از ۵۰ وام کم بهره حدود ۳۸۰ میلیون تومان از متقاضیان دریافت کرده است.

وی افزود: در مرحله اول تعدادی از متقاضیان به صندوق قرض الحسنه معرفی و وام‌ها نیز پرداخت شده است اما متهم پس از جلب اعتماد و دریافت مبالغ از اطرافیان و متقاضیان، نسبت به معرفی متقاضیان به صندوق قرض الحسنه و پاسخگویی به تماس‌های آنان اجتناب نموده و محل کار خود را تخلیه و متواری شده بود.

این مقام قضائی در پایان با بیان اینکه متهم با صدور قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برد به شهروندان در خصوص عدم اعتماد و اطمینان به افراد سودجو و وعده‌های فریبکارانه آنان هشدار داد و خاطر نشان کرد: پیش از هرگونه امضا قرارداد و پرداخت وجه به اشخاص حقیقی و حقوقی از صحت و مجاز بودن فعالیت آنان اطمینان حاصل کنند و مدارک مربوطه را مطالبه کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی آستان حضرت معصومه(س)