دستگیری کلاهبردار جاعل عناوین در قم
دستگیری کلاهبردار جاعل عناوین در قم
سردار سید محمود میرفیضی، فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری یک کلاهبردار با جعل عناوین وکیل پایه یک، مشارکت مالی و سرمایه گذاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سردار “سید محمود میرفیضی” اظهار داشت: در پی شکایت ۳ نفر از شهروندان مبنی بر اینکه فردی خود را وکیل پایه یک و همچنین سرمایه گذار در مجموعه گردشگری معرفی و در مجموع از آن ها مبلغی در حدود ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است،موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود:در تحقیقات کارآگاهان مشخص شد،متهم با جعل عنوان وکیل و انجام مانور متقلبانه با جلب اعتماد شکات، قول پیگیری پرونده قضایی با موضوع طلاق ،تملیک زمین در مناطق ییلاقی شهر قم برای احداث مجموعه گردشگری و سرمایه گذاری در آن را داده و پس از اخذ مبلغ ذکر شده متواری شده و دیگر پاسخگوی شکات نمی باشد.

 فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان با بکارگیری یک سری اقدامات پلیسی، هویت واقعی متهم را مشخص و با اخذ نیابت قضایی وی را در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش در شهرستان شهریار دستگیر و به قم منتقل کردند.

وی ابراز داشت: متهم به همراه پرونده تشکیل شده به مرجع قضائی معرفی و با قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.

میرفیضی از شهروندان خواست قبل از انتخاب وکیل، پروانه وکالت و کارت شناسایی معتبر وی را مشاهده  و در صورت نیاز ،از کانون وکلای دادگستری استعلام تا مورد سوء استفاده افراد سودجو و کلاهبردار قرار نگیرند همچنین شهروندانی که قصد سرمایه گذاری دارند ،رزومه فرد را بررسی و پس از استعلام از مراجع ذی ربط و حصول اطمینان، با تنظیم قرار داد مبادرت به سرمایه گذاری کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس