دستگیری مجرم فضای مجازی که در کمین زنان آرایشگر بود
دستگیری مجرم فضای مجازی که در کمین زنان آرایشگر بود
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین ابوالفضل تحریری، معاون دادستان قم در امور فضای مجازی از صدور کیفرخواست مجرم اینترنتی که اقدام به مزاحمت و تهدید، نشر اکاذیب و دعوت به ارتکاب جرائم منافی عفت برای تعدادی از بانوان آرایشگر می‌کرد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین ابوالفضل تحریری معاون دادستان قم در امور فضای مجازی از صدور کیفرخواست مجرم اینترنتی که اقدام به مزاحمت و تهدید، نشر اکاذیب و دعوت به ارتکاب جرایم منافی عفت برای تعدادی از بانوان آرایشگر می‌کرد خبر داد و اظهار کرد: متهم با دسترسی به اطلاعات خصوصی آرایشگران در صفحات تبلیغی آنان و بارگذاری اطلاعات در فضای مجازی، اقدام به مزاحمت و تهدید و هتک حیثیت آنها می‌نمود.

معاون دادستان قم با بیان اینکه این مجرم در ابتدا به عنوان مشتری به صفحات آرایشگران در فضای مجازی مراجعه کرده و شروع به گفتگو با آنان می‌کرد و در ادامه با ارسال تصاویر نامناسب، آزار و اذیت کلامی و دعوت به ارتکاب جرائم منافی عفت، طعمه‌های خود را تهدید به انتشار تصاویر و اطلاعات شخصی و شماره تلفن آنان با عبارات مبتذل در فضای مجازی می‌نمود.

تحریری به دستگیری این متهم در یکی از شهرهای جنوبی کشور با شکایت ده نفر از قربانیان این پرونده و دستورات قضایی شعبه ۱۳ بازپرسی و عملیات فنی و اطلاعاتی پلیس فتا اشاره کرد و توهین، تهدید، نشر اکاذیب، تحریک و تشویق دعوت به ارتکاب جرائم منافی عفت، تولید توزیع و انتشار تصاویر مستهجن، جعل داده و سوء استفاده از داده مجعول و توهین به مقدسات را از عناوین اتهامی این مجرم اینترنتی عنوان کرد.

معاون دادستان قم بر ضرورت آگاهی و هوشیاری کاربران و سوء استفاده مجرمان از اطلاعات شخصی و خانوادگی آنان در فضای مجازی تاکید کرد و هدف متهمان از تهدیدات و مزاحمت های اینترنتی را در فضای مجازی، اخاذی، باج گیری، انتقام، سرگرمی و لذت و رسیدن به مقاصد شوم دانست.

این مقام قضایی با هشدار نسبت به وقوع کلاهبرداری های سایبری و مزاحمت‌های اینترنتی با استفاده از اطلاعات شخصی کاربران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، گفت: افراد قبل از انتشار اطلاعات در فضای مجازی به تبعات آن بیاندیشند تا با اشتباهات خود فرصت اقدام مجرمانه را برای متهمان فراهم نسازند.

  • منبع خبر : روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب قم