دستگاه‌های استان قم هرچه سریع‌تر لیست املاک خود را اعلام کنند
دستگاه‌های استان قم هرچه سریع‌تر لیست املاک خود را اعلام کنند
سیدمهدی قریشی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: در قم متأسفانه برخی از دستگاه‌ها آن‌طور که باید در طرح مولدسازی ورود نکرده‌اند و با توجه به اینکه در این طرح جرایمی برای مدیران متخلف در نظر گرفته‌شده است، باید دستگاه‌های استان هرچه سریع‌تر لیست املاک خود را اعلام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمهدی قریشی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم در گفت‌وگو با خبرنگاران، فلسفه مولدسازی و تأکید دولت بر اجرای این طرح را بهبود اقتصاد دانست و اظهار کرد: مولدسازی با هدف توسعه اقتصادی و افزایش بهره‌وری اموال و دارایی‌های دولت در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفت.

به گفته وی، بسیاری از اموال غیرمنقول دولت شامل ساختمان‌ها، زمین‌ها و حتی برخی از پروژه‌های نیمه‌تمام که می‌توانند استفاده بهتری از آن‌ها کرد و در شرایط فعلی که نیاز بوده تا از منابع به‌درستی استفاده شود که با اجرای مولدسازی می‌توان کارایی و اثربخشی آن را افزایش داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم افزود: در واقع نظر دولت این است که از منابعی که در اختیار دارد و بعضاً به‌طور بهینه مورد استفاده قرار نگرفته در جهت توسعه اقتصادی و افزایش بهره‌وری استفاده کند و تصمیم دولت برای اجرای مولدسازی بدین‌جهت است که این اموال و املاکی که در اختیار دولت و به‌نوعی راکد بوده جزو سرمایه‌های کشور و بیت‌المال است و نباید به این صورت رها شود و در واقع این سرمایه‌ها به هدر برود.

وی خاطرنشان کرد: مولدسازی یعنی خروج از رکود فعلی اموال و املاک که می‌تواند تبدیل به یک دارایی جدید و خدمات بهتری به مردم شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که اگر دستگاه و یا مدیر دولتی در زمینه مولدسازی کم‌کاری و یا مقاومت کرد آیا طبق قانون مجازت می‌شوند؟ عنوان کرد: مولدسازی مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بوده که به تأیید مقام معظم رهبری هم رسیده و برای تمامی دستگاه‌های دولتی لازم‌الاجراست و در آیین‌نامه اجرایی مشخص‌شده که چنانچه افرادی از اجرای تصمیمات سر باز زنند یا در اجرای آن ممانعت به عمل آورند، مرتکب تخلف شده و به تنبیه‌های مشخص‌شده در قانون رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان دولت و همچنین با معرفی به مراجع قضایی به مجازات مقرر در ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی بدون تعویق و تعلیق و تخفیف محکوم خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم اذعان کرد: در قم این طرح مولدسازی با پیگیری اداره کل اقتصاد و دارایی استان دنبال می‌شود، ولی متأسفانه برخی از دستگاه‌ها آن‌طور که باید در این حوزه ورود نکرده‌اند و با توجه به اینکه در این طرح جرایمی برای مدیران متخلف در نظر گرفته‌شده است، باید دستگاه‌های استان هرچه سریع‌تر لیست املاک خود را اعلام کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی‌ استانداری قم