دستورکار گروه تماس برای افغانستان محور سفر کاظمی قمی به پاکستان
دستورکار گروه تماس برای افغانستان محور سفر کاظمی قمی به پاکستان
حسن کاظمی قمی گفت: با همتایان پاکستانی توافق کردیم کشورهای همسایه افغانستان هسته اصلی گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان را تشکیل داده و بسته‌ای از پیشنهادات سازنده را به حکومت سرپرست افغانستان ارائه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه ایران در امور افغانستان در «اکس» نوشت: در ادامه تلاش‌های منطقه‌ای ج.ا.ایران برای کمک به مردم افغانستان، در اسلام‌آباد پاکستان با جناب آقای جلیل عباس جیلانی وزیر امور خارجه، جناب آقای آصف درانی نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان و سایر مقامات این کشور ملاقات کردم.

وی افزود: در این ملاقات‌ها تأکید کردم صلح و ثبات منطقه وابسته‌ به صلح و ثبات در افغانستان است و آنچه می‌تواند به برقراری این صلح کمک کند، ابتکارات منطقه‌ای با محوریت کشورهای همسایه افغانستان است.

کاظمی قمی ادامه داد: در این چارچوب، با همتایان پاکستانی توافق کردیم کشورهای همسایه افغانستان هسته اصلی گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان را تشکیل داده و بسته‌ای از پیشنهادات سازنده را به حکومت سرپرست افغانستان ارائه کنند.

وی همچنین تأکید کرد: گروه تماس و دستورکار آن قابل گسترش می‌باشد و می‌تواند به نگرانی‌های همسایگان افغانستان، کشورهای منطقه و جامعه بین‌المللی در مورد افغانستان در قالب یک دستورکار مشخص با جدول زمانی منطقی، بصورت گام به گام بپردازد.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم