دسته خادمان حرم حضرت معصومه(س) در سالروز شهادت امام رضا(ع) برپا می‌شود
دسته خادمان حرم حضرت معصومه(س) در سالروز شهادت امام رضا(ع) برپا می‌شود
خادمان حرم مطهر حضرت معصومه(س) 25 شهریور از ساعت 9 صبح در قالب دسته عزاداری از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حرکت می‌کنند و در صحن مطهر امام رضا(ع) در مقابل ایوان آیینه به عزاداری خواهند پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، در پنج روز پایانی ماه صفر مراسم عزاداری قبل از اذان ظهر هر روز با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین علی اصغر ظهیری و مراسم عزاداری بعد از نماز عصر نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی برگزار می‌شود.

همچنین هر روز قبل از اذان مغرب حجت‌الاسلام والمسلمین وافی برای زائران حرم مطهر سخنرانی می‌کند و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری نیز سخنران مراسم شب‌های حرم مطهر خواهد بود و ناصری، ایزدی، سلحشور، احمدی، زمانی و میرجعفری نیز در مراسم شب‌های حرم کریمه اهل‌بیت(س) مداحی خواهند کرد.

دسته عزای خادمان حرم مطهر نیز در روز ۲۵ شهریور از ساعت ۹ صبح از مسجد امام حسن عسکری(ع) به طرف حرم مطهر حضرت معصومه(س) حرکت می‌کند و در صحن مطهر امام رضا(ع) در مقابل ایوان آیینه به عزاداری خواهند پرداخت.

همچنین از دیگر ویژه برنامه‌های عزاداری آخر ماه صفر در آستان حضرت فاطمه معصومه(س) می توان به قرائت زیارت حضرت رسول(ص) از بعید در سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد.

مراسم قرائت زیارت حضرت رسول اکرم(ص) از بعید پنجشنبه ۲۳ شهریور از ساعت ۱۷:۳۰ با نوای حجت الاسلام والمسلمین مرتضی وافی و مداحی حسن پاکزمان در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار می شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس