– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور ارائه گزارشی از اقدامات مجلس یازدهم در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور یافت. در ابتدای این جلسه، آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن تبریک هفته بسیج، ابراز داشت: رشادت‌های […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور ارائه گزارشی از اقدامات مجلس یازدهم در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور یافت.

در ابتدای این جلسه، آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن تبریک هفته بسیج، ابراز داشت: رشادت‌های بسیجیان در دوران دفاع مقدس کاملاً مشهود بود و امروز هم که به ظاهر جنگی وجود ندارد، بسیج و بسیجیان در کنار مردم به خدمت گذاری مشغول هستند.

رئیس جامعه مدرسین با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی عنوان داشت: حوادثی که امروز در غزه می‌گذرد، از کشتار کودکان گرفته تا بمباران بیمارستان‌ها و نسل کشی بی‌سابقه یا کم سابقه‌ای که در حال وقوع است را تسلیت عرض می‌کنم.

امام جمعه قم خطاب به رئیس مجلس تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مجلس باید بهبود وضعیت معیشت مردم باشد و مجلس از هم‌اکنون هرچه در توان دارد در این خصوص انجام دهد. مردم منتظر یک اقدام اعجاب جدی از جانب شما هستند.

در ادامه جلسه، اعضای شورای عالی جامعه مدرسین به بیان نقطه نظرات، دیدگاه‌ها، ابهامات، سؤالات و مطالبات خود پرداختند.

لزوم توجه به تورم ناشی از کسری بودجه در تدوین بودجه سال آینده، افزایش قیمت اجاره‌بها و مشکلات مردم برای تأمین مسکن، برنامه ریزی برای رشد جمعیت، لایحه عفاف و حجاب، مشکلات مربوط به آیین نامه واردات خودرو و افزایش قیمت خودروهای داخلی و تأکید بر بهبود وضعیت رفاهی مردم، از جمله سرفصل‌های سخنان اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این جلسه بود.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه جلسه توضیحات و گزارشی از اقدامات مجلس شورای اسلامی در محورهای بودجه، واردات خودرو، لایحه عفاف و حجاب، قانون خانواده و جوانی جمعیت، برنامه هفتم توسعه و بیمه همگانی سلامت ارائه کرد و به پاسخ ابهامات و سؤالات مطرح شده از جانب اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پرداخت.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قم