دلیلی بر حضور آمریکا در خلیج‌ فارس نمی‌بینیم/ ساخت انواع شناورهای هدایت‌پذیر بدون سرنشین‌
دلیلی بر حضور آمریکا در خلیج‌ فارس نمی‌بینیم/ ساخت انواع شناورهای هدایت‌پذیر بدون سرنشین‌
دریادار تنگسیری با اشاره به ساخت انواع شناورهای هدایت‌پذیر بدون سرنشین توسط متخصصان صنعت دفاعی و نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: شناور هدایت‌پذیری جدیدی ساخته شده‌ که قادر است 50 شناور بدون سرنشین دیگر را کنترل و مدیریت کند و در عین‌ حال از قابلیت پرتاب موشک هم برخوردار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری ظهر امروز در سیزدهمین جشنواره مالک‌اشتر سپاه استان قم، با بیان اینکه دیگر دلیلی بر وجود آمریکا در خلیج‌ فارس وجود ندارد اظهار داشت: هزینه روزانه یک ناو هواپیمابر ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار، یک فروند ناوشکن ۳۰۰ هزار دلار و شناور رزم دریایی ۱۵۰ هزار دلار است و امروز توانسته‌ایم باقدرت ایمان و توسل به خداوند متعال وجود این قبیل تجهیزات نظامی را در منطقه خلیج‌فارس بی‌اثر کنیم.

وی درباره هزینه ساخت انواع تجهیزات نظامی افزود: هزینه ساخت یک فروند ناو هواپیمابر ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار و یک فروند زیر دریایی هفت میلیارد دلار است، کاری که شهدا و حاج‌قاسم انجام دادند باعث بی‌اثر شدن فناوری‌ها و تجهیزات آمریکایی شدند و ایمان الهی باعث ایجاد این تفکر در بین نظامیان ایران اسلامی می‌باشد که قدرت دشمنان را کم کرده‌است.

دریادار تنگسیری: ‌‌شناورهایی ‌ساخته‌ایم که در دنیا نظیر ندارد/ تأمین امنیت تنگه هرمز با کشورهای منطقه است

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه ناو هواپیمابر آمریکا با ۷۵ فروند هواپیما و ۵ هزار و ۵۰۰ ‌نظامی وقتی به آن می‌گوییم از فلان آبراه خارج شوید دیگر به خود اجازه ورود نمی‌دهد، یادآور شد: امروز جوانان این کشور مقتدرانه در برابر دشمن ایستاده‌اند و آنها بدون اجازه جوانان ما امکان ورود و خروج به آبراه‌های متعلق به کشورمان را ندارند؛ این شجاعت و ایستادگی ناشی از ایمان به خداوند و خون پاک شهداست.

وی با اشاره به ساخت انواع شناورهای هدایت‌پذیر بدون سرنشین توسط متخصصان صنعت دفاعی و نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: شناور هدایت‌پذیری جدیدی ساخته شده‌ که قادر است ۵۰ شناور بدون سرنشین دیگر را کنترل و مدیریت کند و در عین‌ حال از قابلیت پرتاب موشک هم برخوردار است.

 تنگسیری خاطرنشان کرد: قدرت نظامی ایران امروز به حدی رسیده‌ که آمریکایی‌ها و مستکبران ناچار به تقبل چنین هزینه‌هایی شده‌اند و این قدرت مرهون خون شهدا و شهید سلیمانی است.

 وی با اشاره به‌ضرورت مقایسه عملکردها برای افزایش کارآمدی‌ها در رده‌های مختلف سپاه گفت: اشراف بر رده‌ها به دلیل پیشگیری و جلوگیری از آسیب‌هاست و روزبه‌روز به موضوع اشراف و انجام اقدامات دقیق برای کم‌کردن آسیب‌ها باید بیشتر توجه شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به روحیه و ایمان و رشادت‌های سردار سلیمانی گفت: رمز موفقیت و محبوبیت حاج‌قاسم اخلاص و خضوع او بود که باعث شده بود تا تصاویر حماسی در زمان تشییع او شکل بگیرد.

تنگسیری افزود: استکبارستیزی و مبارزه با ظلم از اقدامات مهم سردار سلیمانی بود و خط‌ قرمز آن شهید بزرگوار حفظ نظام اسلامی و ولایت‌فقیه بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه درمورد منش و شیوه برخورد سردار سلیمانی با اقشار و گروه‌های مختلف جامعه گفت در نگاه ایشان دختر کم حجاب و افراد با سلیقه‌های مختلف سیاسی در کشور یکسان بود و همه را در کشور تحت پرچم ولایت و نظام اسلامی می‌دانست.

وی خاطرنشان کرد: دلیل شهادت حاج‌قاسم این بود که وی تمام برنامه‌های آمریکا را به هم زده و ضربه کاری به هیمنه آنها وارد کرده‌بود و با ایجاد جبهه مقاومت جلوی تسلط آمریکایی‌ها را در منطقه گرفت.

روح ولایت‌مداری در ایمان و عمل سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی

همچنین سردار محمدرضا موحد در این مراسم با بیان اینکه دیگر دلیلی بر وجود آمریکا در خلیج‌فارس وجود ندارد اظهار داشت: ۹ دی و دهه بصیرت، ایام بزرگ و ماندگاری در تاریخ کشور هستند. دراین روز مردم به موقع احساس تکلیف کردند و برای دفاع از ولایت خودجوش به صحنه آمدند.

 وی با بیان اینکه قم شهر قیام و اقامه است و قمی‌ها باعث شدند تا انقلاب نمود پیدا کند، گفت: مقام معظم رهبری نگاه ویژه‌ای نسبت قم دارند و ما باید به اعتلای قم اهتمام بورزیم و پیشتاز باشیم.

 فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) با اشاره به دیدگاه امام علی (ع) نسبت به نیروهای مسلح بیان داشت: نیروهای مسلح پناهگاه استوار مردم، زینت حاکمان، مایه عزت دین و مظهر امنیت هستند.

وی تاکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که وظیفه حفاظت از انقلاب را بر دوش می‌کشند، باید الگوی و پیشرو باشند.

 سردارموحد ابراز داشت: از چهار ویژگی نیروهای مسلح در نظام اسلامی می‌توان به دین‌مداری، مردمی‌بودن، ارزشی بودن آنان و دارابودن فرماندهی کل قوا مقام معظم رهبری که نظیر آن در کل بشریت پیدا نمی‌شود، اشاره کرد.

فرمانده سپاه استان قم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید بسیاری بر مسئله اشراف دارند، اذعان داشت: اشراف باید همانند یک مانیتور بزرگ پیش روی فرمانده باشد تا از وضعیت‌ها مطلع باشد و برای مسائل و نقاط ضعف، راهکار ارائه دهد.

 وی عنوان کرد: حضور مالک‌اشتر در میدان‌های نبرد سیاسی و نظامی موجب خشنودی امیرالمؤمنین (ع) و نگرانی و واهمه دشمن بود؛ چراکه از قدرت ابتکار عمل او می‌ترسیدند.

سردار موحد تصریح کرد: بینش عمیق، سیاستمداری دارای فصاحت و بلاغت، شجاعت، ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری از خصلت‌های ویژه مالک‌اشتر بود که نمونه وی را در ایران اسلامی همچون شهید قاسم سلیمانی داریم.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) بیان کرد: از آغازین تا واپسین سطور وصیت‌نامه شهید سلیمانی همواره به سلسله ولایت‌فقیه اشاره شده‌است که این موضوع نمایانگر ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری اوست.

وی تاکید کرد: انتخابات امسال باتوجه‌به وقایع و اغتشاشات اخیر که دشمن دچار مشکلات محاسباتی شد از اهمیت بالایی برخوردار است.

 ۶۵ رده برتر سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) تجلیل شدند

 در ادامه سیزدهمین جشنواره مالک‌اشتر سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) استان قم از ۶۵ رده برتر، با حضور پاسداران و تعدادی از بسیجیان سپاه استان قم تجلیل شد.

 علی‌اصغر آهنگران دبیر اشراف فرماندهی سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) دراین همایش اظهار داشت: رده‌های برتر سپاه استان قم با ارزیابی عملکرد آنها در سال ۱۴۰۱ طبق سنوات گذشته در این جشنواره تجلیل شدند. وی افزود: آئین تجلیل از منتخبین رده‌های برتر سیزدهمین جشنواره مالک‌اشتر سپاه استان قم با حضور همسران برگزیدگان، به دلیل تقارن با میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن و به‌منظور تجلیل از حمایت‌های بی‌دریغ همسران برگزار شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم