درد بی درمان مترو قم، پایانی دارد؟
درد بی درمان مترو قم، پایانی دارد؟
سازمان قطارشهری شهرداری قم پس از کش و قوس‌های فراوان توانست بالاخره پس از حدود ۱۲ سال فاز نخست پروژه متروی قم را آماده بهره‌برداری کند تا تنها نیاز این روزهای متروی قم قطار باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، قرارگاه خاتم الانبیاء با شرکت در مناقصه در سال ۱۳۸۹ توانست با مبلغ ۸۶۰ میلیارد تومان به عنوان پیمانکار این پروژه مهم شهر قم انتخاب شود و اکنون پس از گذشت چیزی حدود ۱۲ سال فاز نخست آن را آماده بهره‌برداری کند.

طبق فرموده مسئولین مربوطه در شهرداری قم این فاز نخست از میدان مطهری تا قلعه کامکار با ۶ ایستگاه که دو ایستگاه آن آماده و مابقی گذری هستند، خواهد بود.

شهرداری قم در مرحله جدید قم در مسیر تحول که با افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲۱۸ پروژه بزرگ شهرداری قم با اعتباری بالغ بر ۲۹۰۰۰ میلیارد ریال همراه است، در نخستین گام با حضور احمد وحیدی وزیر کشور پروژه‌های مختلفی را به بهره‌برداری رساند.

اما حضور وزیر کشور در مجموعه شهرداری قم که با برگزاری جلسه‌ای همراه بود، موجب شد تا مسئولین شهری ازجمله شهردار قم برخی از نیازها و مطالبات استان را مطرح و وحیدی نیز برخی از آن‌ها را پیگیری کند.

در این جلسه سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم از امضای قرارداد تامین ۵۵ واگن برای پروژه مترو قم یاد کرد و افزود: اگر ۳ رام قطار به قم تحویل شود، می‌توانیم پیش از پایان سال ۶ کیلومتر از قطار شهری قم را افتتاح و در اختیار شهروندان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه دو ایستگاه در فاز نخست متروی قم آماده بهره‌برداری است، عنوان کرد: مابقی ایستگاه‌های متروی قم گذری بوده و به مرور به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار قم ادامه داد: در زمان حاضر در برخی از شهرها چندین رام واگن وجود دارد که شاید تا دو سال آینده نیز نتوانند از آن استفاده کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا