درخواست هیئت کشتی مازندران برای بازبینی فیلم کشتی‌های ۲ فینال مسابقات قم
درخواست هیئت کشتی مازندران برای بازبینی فیلم کشتی‌های ۲ فینال مسابقات قم
در برخی از کشتی‌های انجام شده در این رقابت‌ها اعتراضاتی نسبت به رأی داوران وجود داشت که این مسئله در کشتی‌های فینال از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور طی روزهای ۶ تا ۸ دی ماه در سالن حیدریان قم برگزار شد که در پایان علاوه بر معرفی ۱۰ قهرمان برتر از اولین مرحله چرخه انتخابی تیم ملی در سال المپیک، تیم خوزستان نیز قهرمانی کشور را به خود اختصاص داد.

در برخی از کشتی‌های انجام شده در این رقابت‌ها اعتراضاتی نسبت به رأی داوران وجود داشت که این مسئله در کشتی‌های فینال از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار بود، خصوصاً در دو وزن ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم که تیم ملی کشتی فرنگی سهمیه المپیک را نگرفته و این رقابت‌ها از اهمیت زیادی برای انتخاب نماینده ایران در مسابقات گزینشی آسیایی برخوردار بود.

فینال وزن ۷۷ کیلوگرم بین علی عبدی از تیم میزبان و علی اسکو از مازندران برگزار شد که اسکو مقابل عبدی تن به شکست داد. در فینال ۸۷ کیلوگرم نیز که بین علیرضا مُهمدی و ناصر علیزاده به انجام رسید هم مُهمدی برنده شد.

داوری هر دو مبارزه مورد اعتراض مربیان مازندرانی قرار گرفت و رئیس هیئت کشتی مازندران از درخواست این هیئت برای بازبینی کشتی فینال دو وزن ۷۷ و ۸۷ کیلگرم خبر داد.

امید شایگان در این مورد به خبرنگار تسنیم گفت: ما درخواست خود را دادیم، اما هنوز پاسخی به ما داده نشده است. معتقدیم در فینال هر دو مبارزه اشتباه داوری اتفاق افتاده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم