دانشگاه قم با ۳۹۰۰ دانشجوی خارجی بین‌المللی‌ترین دانشگاه ایران است
دانشگاه قم با ۳۹۰۰ دانشجوی خارجی بین‌المللی‌ترین دانشگاه ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمدحسین شریفی عصر امروز در مراسم اختتامیه نکوداشت دانش‌آموختگان بین‌المللی دانشگاه‌های ایران که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از عوامل برگزاری این مراسم در انجام هر چه بهتر […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمدحسین شریفی عصر امروز در مراسم اختتامیه نکوداشت دانش‌آموختگان بین‌المللی دانشگاه‌های ایران که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از عوامل برگزاری این مراسم در انجام هر چه بهتر جشن دانش‌آموختگی دانشجویان بین‌الملل گفت: تمام سعی دانشگاه قم در برگزاری هرچه بهتر این همایش و گردهمایی بود و اگر کاستی‌های نیز در این امر وجود داشت ما را ببخشید و ان‌شاءالله سال‌های بعد با همکاری سازمان امور دانشجویان این همایش به نحو بهتری برگزار شود.

وی در ادامه افزود: شهر قم بدون تردید علمی‌ترین و بین‌المللی‌ترین شهر ایران است و از طرفی هم از  پایگاه‌های علمی جهان اسلام است و همچنین میزبان اتباع صد کشور جهان است و در حدود ۱۰ هزار دانشجو دختر و پسر از دیگر کشورها در قم تحصیل می‌کنند، همچنین بیش از صدهزار طلبه نیز در رشته‌های مختلف و در سطوح مختلف در این شهر مشغول به تحصیل هستند. لذا مردم قم با اتباع دیگر کشورها در کمال مسالمت زندگی می‌کنند و میزبان خوبی برای این عزیزان هستند.

رئیس دانشگاه قم با اشاره به اینکه قم پایگاه و مرکز مراجع شیعه است، ادامه داد: در قم ۵۷ مرکز علمی دانشگاهی در کنار صدها مرکز علمی و حوزوی و با عضویت صدها عضو هیات علمی در حال ترویج و تولید علم در حوزه های گوناگون هستند و این نشانگر این است که قم علمی ترین شهر کشور نیز هست.

شریفی تصریح کرد: دانشگاه قم نیز به تبع آن بر اساس آمار وزارت علوم، بین‌المللی‌ترین دانشگاه ایران نیز است و در حال حاضر حدود ۳۹۰۰ دانشجو از ۱۹ کشور جهان در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

وی افزود: از دیگر ویژگی‌های برجسته دانشگاه قم این است که حدود ۷۰ نفر از اعضای هیئت علمی آن افزون بر این که دارای تحصیلات عالیه دانشگاهی هستند در زمینه علوم اسلامی نیز مجتهد و صاحب‌نظر هستند و این یک اتحاد عملی بین حوزه و دانشگاه در دانشگاه قم است.

رئیس دانشگاه قم در انتها خطاب به دانشجویان بین‌المللی گفت: توصیه من به شما این است که این مراسم آغازی برای ارتباط با دانشگاه قم و حوزه علمیه قم باشد و ان‌شاءالله ارتباط علمی خود با ایران را از طریق دانشگاه قم برقرار نمایید.

پایان پیام/۷۸۰۳۵