دانش‌بنیان‌ها باید نقش بیشتری در هفته پژوهش داشته باشند
دانش‌بنیان‌ها باید نقش بیشتری در هفته پژوهش داشته باشند
سید مهدی قریشی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: امسال هفته پژوهش و فناوری با عنوان پژوهش و فناوری پیشران تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین نام‌گذاری شده و بر این اساس باید دانش‌بنیان‌ها نقش پررنگ‌تری در این زمینه ایفا کنند و در برنامه‌های این هفته حضور فعال‌تری داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید مهدی قریشی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم در اولین جلسه ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان با اشاره به شعار سال و نام‌گذاری هفته پژوهش گفت: امسال هفته پژوهش و فناوری را با عنوان پژوهش و فناوری پیشران تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین نام‌گذاری نموده‌اند و بر این اساس باید دانش‌بنیان‌ها نقش پررنگ‌تری در این زمینه ایفا کنند و در برنامه‌های این هفته حضور فعال‌تری داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم نقش مؤثرتر دستگاه‌های اجرایی در برگزاری بهتر هفته پژوهش را خواستار شد و افزود: بر اساس دستورالعمل ارسالی، دستگاه‌های اجرایی مجاز به برگزاری هفته پژوهش و فناوری به‌صورت مستقل و مجزا نیستند و همه دستگاه‌های استان باید در قالب این ستاد برنامه‌های خود را عرضه نمایند.

وی برگزاری جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری را از برنامه‌های مهم این هفته دانست و ابراز کرد: بایستی کلیه برنامه‌های موردنظر که قرار است در هفته پژوهش و فناوری ارائه شود در قالب یک جدول با زمان‌بندی مشخص و متولی برنامه توسط دبیرخانه تدوین و بر اساس آن برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرد.

گفتنی است روزهای ۱۲ الی ۱۸ آذر ماه به‌عنوان هفته پژوهش و فناوری نام‌گذاری شده و مراسم‌های مختلفی ازجمله معرفی برگزیدگان حوزه پژوهش در این هفته برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم