دانش‌آموزان قمی در جشنواره‌های ملی درخشیدند
دانش‌آموزان قمی در جشنواره‌های ملی درخشیدند
غلامرضا رضایی، رییس اداره روابط عمومی آموزش‌وپرورش قم گفت: ۲ دانش‌آموز در بخش دانش‌آموزی بیست و چهارمین دوره جشنواره خوارزمی و یک دانش‌آموز نیز در شصتمین دوره «جایزه البرز» از استان قم برتر شناخته شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، غلامرضا رضایی گفت : جشنواره جوان خوارزمی هر سال در مراحل مدرسه‌ای، منطقه‌ای، ناحیه‌ای و استانی برگزار می‌شود و دانش‌آموزان برگزیده به مرحله کشوری راه می‌یابند.

وی اضافه کرد: در این جشنواره ۲ دانش‌آموز به نام‌های محمدحسین حیدری از دبیرستان استعدادهای درخشان شهید دکتر شهریاری و محمد عادلی از دبیرستان ماندگار شیخ صدوق به ترتیب در رشته‌های علوم عصب‌شناختی و شیمی برتر شناخته شدند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزی عنوان و بیان کرد: بخش دانش‌آموزی بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی با ملاک‌های خلاقیت و نوآوری، ارزش علمی و تخصصی، کاربرد و حل مساله و مستندسازی علمی برگزار شد.

رضایی همچنین در ادامه از برگزیده شدن یک دانش‌آموز قمی در «جایزه البرز» خبر داد و بیان کرد: این جشنواره با هدف تقدیر از دانش‌آموزان برتر پایه‌های نهم و دوازدهم متوسطه سراسر کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش برگزار شد.

وی افزود: دانش‌آموزان بر اساس رتبه‌ها و مقام‌های کسب شده در مسابقات فرهنگی و ورزشی امتیازبندی می‌شوند و بالاترین امتیازها به این جشنواره راه می‌یابند و منتخبان تا زمان تحصیل تحت پوشش بنیاد جایزه البرز قرار می‌گیرند.

وی با بیان این‌که امسال ۴۷ دانش‌آموز در جایزه البرز منتخب شدند، ادامه داد: در این دوره «ثنا فلاح» دانش‌آموز دوره متوسطه اول از مدرسه هیات امنایی شهیده قضایی ناحیه سه دارای رتبه اول استانی مسابقات قرآن در رشته قرائت و تحقیق، دارای گواهی دوره آموزشی دادرس، دارای گواهینامه صوت و لحن قرآن کریم از دارالکریم استان قم و دارای رتبه اول مسابقات ورزشی در رشته بدمینتون برتر شناخته شد.

مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش قم ابراز امیدواری کرد: با فراهم شدن شرایط و بسترهای لازم شاهد ارتقاء علمی و موفقیت‌های بیشتر دانش‌آموزان باشیم.

حدود ۲۸۰ هزار دانش‌آموز قمی در بیش از یک هزار و ۴۰۰ واحد آموزشی تحصیل می‌کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا