خودروسازان انتقادهای منطقی مردم را بشنوند
خودروسازان انتقادهای منطقی مردم را بشنوند
آیت الله سید محمد سعیدی ، امام جمعه قم با بیان اینکه مدیران شرکت‌های خودروساز باید با غیرت دینی و ملی به دور از بازی‌های سیاسی به مردم خدمت کنند، گفت: مسئولان شرکت‌های خودروساز نباید در اتاق‌های در بسته بنشینند بلکه باید بین مردم حضور پیدا کنند و نظرات و انتقادهای منطقی مردم را بشنوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار خطیبی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و جمعی از مدیران عامل شرکت‌های زیر مجموعه ایران خودرو که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: پیامبر (ص) فرمودند وقتی من امر می‌کنم کاری را انجام دهید، شما در حد استطاعت خود آن کار را انجام دهید.

وی با بیان اینکه ما یک قاعده فقهی عقلایی داریم که انسان وقتی توان انجام کاری را دارد نباید به بهانه مشکلات آن کار را ترک کند، گفت: یک قاعده دیگر هم داریم که وقتی نمی توانید کاری را به صورت کامل انجام دهید به صورت کامل آن را ترک نکنیم بنابراین کارهایی که توان داخلی بر انجام آن وجود دارد نباید ترک شود.

امام جمعه قم با اشاره به روایت «الناس علی دین ملوکهم» گفت: مردم و مدیران میانی کشور نگاهشان به مدیران ارشد است و وقتی رئیس جمهور دلش می‌خواهد کار کند و به خط و ربط‌ها هم کار ندارد این در جامعه هم تأثیر گذار است.

وی گفت: خودرو صنعتی است که همه مردم و نهادهای مختلف کشور با آن درگیر هستند به همین علت از اهمیت و حساسیت بسیاری برخودار است.

سعیدی تصریح کرد: مدیران خودرو ساز باید نظرات مختلف مردم را جمع کنند و با غیرت دینی و ملی و دوری از بازی های سیاسی و توسل و توکل به خدا و اهل بیت (ع) کار کنند و محصول ملی را با نگاه معنوی خدمت به مردم مؤمن و ولایی ایران به مردم تحویل دهند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت ادامه داد: مسئولان شرکت‌های خودروساز نباید در اتاق های در بسته بنشینند بلکه باید بین مردم حضور پیدا کنند و نظرات و انتقادهای منطقی مردم را بشنوند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس