خطوط انتقال و شبکه آب روستاهای قم اصلاح می‌شود
خطوط انتقال و شبکه آب روستاهای قم اصلاح می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، حسن بختیاری با اشاره به لزوم اصلاح خطوط انتقال و شبکه‌های آب روستایی به منظور جلوگیری از هدر رفت و آبرسانی هر چه بهتر به روستاهای قم گفت: در همین راستا اصلاح […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، حسن بختیاری با اشاره به لزوم اصلاح خطوط انتقال و شبکه‌های آب روستایی به منظور جلوگیری از هدر رفت و آبرسانی هر چه بهتر به روستاهای قم گفت: در همین راستا اصلاح شبکه‌های آب روستایی هم با استفاده از اعتبارات داخلی شرکت و هم از طرح جهاد آبرسانی شروع شده است.

وی در ادامه از اصلاح خطوط انتقال روستاهای دولت‌آباد آقا، وشاره، جوزه و قشلاق البرز خبر داد و خاطرنشان کرد: اصلاح خطوط انتقال آب این روستاها به طول ۷ هزار و ۵۰۰ متر در سال جاری آغاز شده و در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه این پروژه سال آینده به پایان می‌رسد، اظهار کرد: تاکنون برای اصلاح خطوط انتقال آب این روستاها بیش از ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده و همین میزان نیز تا پایان پروژه اعتبار لازم دارد.

وی در ادامه با اشاره به اصلاح شبکه آب روستای خاوه به طول ۷ هزار متر با بهره‌گیری از اعتبارات طرح جهاد آبرسانی یادآور شد: این پروژه نیز با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از سال ۱۴۰۰ آغاز شده و امسال به پایان می‌رسد.

بختیاری با بیان اینکه اصلاح شبکه آبرسانی روستاهای صرم به طول یک هزار و ۶۰۰ متر، روستای کاسوا به طول سه هزار و ۵۰۰ متر و روستای قشلاق البرز به طول ۲ هزار متر نیز در حال انجام است، گفت: اصلاح شبکه آب این روستاها جمعاً با اعتباری بالغ‌بر ۹۰ میلیارد ریال در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود تا ابتدای پاییز به پایان برسد.

وی در پایان با اشاره به اصلاح شبکه آب روستای سنجگان با استفاده از اعتبارات طرح جهاد آبرسانی ابراز کرد: اصلاح شبکه این روستا با اعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد ریال، سال گذشته آغاز شده و تا پایان سال جاری وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

پایان پیام/۷۸۰۲۳