خبر خوب| انگشتر رهبر چند زندانی زن را آزاد کرد
خبر خوب| انگشتر رهبر چند زندانی زن را آزاد کرد

گروه خبر خوب: ۱۹ دی سالگرد چاپ یک مقالهٔ موهن به نام «ایران و استعمار سرخ و سیاه» در روزنامهٔ اطلاعات آن روزگار است. مقاله‌ای که عامل اصلی قیام خونین مردم قم در ۱۹ دی بود. این مقاله امام خمینی (ره) و مخالفان انقلاب سفید شاه را کسانی معرفی می‌کرد که با تجدد جامعه مخالفند و امام […]

گروه خبر خوب: ۱۹ دی سالگرد چاپ یک مقالهٔ موهن به نام «ایران و استعمار سرخ و سیاه» در روزنامهٔ اطلاعات آن روزگار است. مقاله‌ای که عامل اصلی قیام خونین مردم قم در ۱۹ دی بود. این مقاله امام خمینی (ره) و مخالفان انقلاب سفید شاه را کسانی معرفی می‌کرد که با تجدد جامعه مخالفند و امام خمینی را مسئول خون‌های ریخته شده در پانزده خرداد می‌دانست.

این به ظاهر یک مقالهٔ توهین‌آمیز معمولی بود! اما در واقع زمینه‌ساز یک نقطهٔ عطف تاریخی و یک اقدام تحول‌آفرین بود. به طوری که با قیام ۱۹ دی مردم قم، انقلاب اسلامی سرعت بیشتری گرفت و جهاد بزرگی در سراسر کشور آغاز شد.

رهبر انقلاب با اشاره به بصیرت، شجاعت و سرعت‌عمل مردم قم که زودتر از دیگران در اعتراض به آن مقاله به خیابان‌ها آمدند می‌فرمایند: «گاهی اوقات مشکل ما این است که تکلیف را زود تشخیص نمی‌دهیم؛ باید بیایند بنشینند، با ما حرف بزنند، استدلال کنند و کارهایی مانند این‌ها؛ [خب] وقت می‌گذرد.».

تاریخ منتظر کسی نمی‌ماند. خصوصاً وقتی به پیچ‌های تند می‌رسد، نیش‌ترمز هم نمی‌زند! به امید آنکه در بزنگاه‌های تاریخی از قافلهٔ خوبان روزگار جا نمانیم و باعث سربلندی آیندگان باشیم، به سراغ خبرهای خوب امروز می‌رویم.

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم
همسر شهید «سعید انصاری» در پویش آزادی زنان و مادران زندانی جرایم غیرعمد

انگشتر اهدایی رهبر انقلاب چند زندانی زن را آزاد کرد

در وصف و ستایش آزادی شعرهای زیادی سروده‌اند. اما زیباترین تعبیر دربارهٔ حبس و بند، از آن حضرت یوسف علیه‌السلام است که فرموده‌اند «زندان، قبر زنده‌هاست». چه اقدامی خداپسندانه‌تر از آزاد کردن زنان و مادران زندانی؟ زنانی که هر کدام ستون یک خانواده و پناه یک خانواده بوده‌اند و دست روزگار به خاطر جرم غیرعمد آنها را به بند کشیده است.

خداوند خیر کثیر بدهد به خیرین و خانوادهٔ شهید مدافع حرم «سعید انصاری» که در پنجمین پویش آزادی زنان و مادران زندانی جرایم غیرعمد در برج آزادی ۱۵ میلیارد تومان برای کمک به این زنان جمع‌آوری و اهدا کردند.

فاطمه‌زهرا، دختر این شهید سرافراز طبق معمول می‌خواست گوشواره‌اش را در ضریح امام رضا علیه‌السلام بیندازد. اما به پیشنهاد مادرش تصمیم می‌گیرد آن را صرف کاری کند که امام رضا علیه‌السلام دوست داسته باشند: آزاد کردن زنان زندانی! به‌طور عجیبی بعد از این تصمیم برای مراسم دعوت می‌شوند.

همسر شهید می‌گوید: «در مقابل کمک‌هایی که دوستان کردند، کم است. اما برای بچهٔ شهید است و برکت دارد.». بعد انگشتری را که هدیهٔ رهبر انقلاب است سر دست می‌گیرد و آن را برای آزادی زنان زندانی به مزایده می‌گذارد.

پیشنهاد قیمت از ۵۰ میلیون تومان شروع می‌شود و به پنجمین نفر که ۵۵۰ میلیون تومان پیشنهاد می‌دهد فروخته می‌شود. ۵۵۰ میلیون تومانی که تمامش برکت است برای جاری شدن در زندگی زنان زندانی جرایم غیرعمد!

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم
بین اسامی دخترانه و پسرانه، «فاطمه» پرشمارترین انتخاب است

«فاطمه» پرطرفدارترین نام دخترانه در ایران

این خبر در ایامی که تازه روز مادر را پشت سر گذاشته‌ایم بیشتر می‌چسبد! آمار و ارقام منتشرشده می‌گوید بر بیشتر نوزادان دختر متولدشدهٔ کشورمان در ۹ ماههٔ اول امسال، نام زیبای «فاطمه» را گذاشته‌اند. خداوند زیادشان گرداند!

مولا علی علیه‌السلام در نهج البلاغه می فرمایند: «حق فرزند بر پدر این است که نام او را نیکو قرار دهد و او را خوب تربیت کند و به او قرآن را فرا دهد.». خوش به سعادت آنهایی که فرزندان زیادی دارند و نام‌هایی چنین زیبا و پربرکت بر آنها می‌گذارند.

نام مبارک «فاطمه» با ۱۰ هزار و ۷۷۱ مورد نام‌گذاری، پرطرفدارترین نام نوزادان دختر بوده است. حتی در مقایسه با نام‌های پرطرفدار پسرانه هم «فاطمه» فراوانی بیشتری داشته است.

مرکز رصد جمعیت کشور اعلام کرده از ابتدای ثبت شناسنامه‌ها ۴ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۹۷۵ دختر به نام مبارک «فاطمه» نامگذاری شده‌اند که بیشترین فراوانی را در کل اسامی شامل می‌شود.

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم
مردم مهربان، سنجاب‌های زاگرس‌نشین را به خانه‌شان برگرداندند

همراهی مردم برای بازگرداندن سنجاب ایرانی به زیستگاه خود

شما هم در فضای مجازی یا حتی در دست بعضی از مردم، سنجاب‌های بی‌نوا را دیده‌اید که مثل یک حیوان خانگی لاکچری دستمالی می‌شوند؟ حتماً شما هم دلتان برای حیوان بیچاره ریش شده که به جای جنگل‌های بلوط باید برج‌های نخراشیده و هوای آلودهٔ شهرها را تحمل کنند.

خبر خوب اینکه سنجاب‌هایی که قاچاقی از مناطق زاگرس‌نشین خارج شده بودند، به زیستگاه خود در استان زیبای لرستان بازگشتند.

ماجرا از این قرار است که ادارهٔ کل حفاظت محیط زیست استان البرز در فراخوانی از مردم دعوت می‌کند که اگر در خانهٔ خود سنجاب دارند، آنها  را  را به این اداره تحویل دهند. سنجاب‌های تحویل‌شده به این اداره بعد از انجام معاینات اولیه و تأیید سلامت و توانایی بازگشت به طبیعت، در زیستگاه‌های جنگلی رهاسازی شدند تا به زندگی طبیعی خود برگردند.

سنجاب‌ها اگرچه حیوانات بانمک و جذابی هستند، اما حیوان خانگی نیستند! این آفریده‌های دوست‌داشتنی خدا بذر درختان، خصوصاً درخت بلوط را برای فصل زمستان در خاک پنهان می‌کند و از این طریق باعث زادآوری درختان در زاگرس زیبای ما می‌شود. پس جدا کردن سنجاب‌ها از جنگل، مساوی است با نابودی جنگل‌ها…

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم
فروش کاردستی‌های مادر و دختری برای کمک به کارهای مهدوی

تولید صنایع دستی مادر و دختری برای کمک به امور مهدوی

حضرت محمد (ص) می‌فرمایند: «پیِ روزیِ حلال رفتن بر هر فرد مسلمانی واجب است.». چه زیباتر آنکه این روزی حلال را در راهی سراسر خیر و سعادت هزینه کنیم. مثل این مادر و دختری خوش‌فکرِ اهل قم که برای پویش مردمی «مهر مهدوی» نوشته‌اند: «من و دخترم تصمیم گرفتیم با درست کردن و فروش این محصولات کسب درآمد کنیم و تمام درآمد این کار را به نیت خشنودی امام زمان صرف امور مهدوی کنیم.».

به این ترتیب مادر و دختر زمانی را در روز با هم می‌گذرانند که به صمیمیت و تقویت رابطه‌شان می‌انجامد. از طرفی از این وقت گذراندن، درآمد کسب می‌کنند. درآمدی که آن را در راه خیر و امور مهدوی صرف می‌کنند و به زنده شدن یاد امام زمان (ع) کمک می‌کنند.

«مهر مهدوی» یک پویش مردمی است که در آن، افراد هر کار خیری را، کوچک یا بزرگ، مادی یا معنوی، به نام و نیت حضرت مهدی (عج) و برای شادی ایشان انجام می‌دهند. هدف این پویش این است که نام امام زمان (عج) مساوی شود با کار خوب. تا باد چُنین بادا!

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم
شهید مدافع حرم «احمدرضا بیضائی»

می‌توانی از گناه بگذری؟

راه و رسم خوشبختی و عاقبت به‌خیری را باید از آنها آموخت که عاقبت به‌خیر شده‌اند. مثلاً از شهدا که راه صدساله را یک‌شبه پیموده‌اند. از کسی مثل شهید «محمودرضا بیضائی» که می‌گفت: «بر سر دوراهی گناه و ثواب، به حب شهادت فکر کن. به نگاه امام زمانت فکر کن. ببین می‌توانی از گناه بگذری؟ اگر از گناه گذشتی از جانت هم می‌گذری…». کاش این خوبان عالم برایمان دعا کنند که ما هم بتوانیم از گناه بگذریم و به امام زمان‌مان برسیم…

 

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توییتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/