حوزه ورزش جعفرآباد قم نیازمند توجه در سفر دور دوم رییس جمهور است
حوزه ورزش جعفرآباد قم نیازمند توجه در سفر دور دوم رییس جمهور است
ذبیح الله عبداللهی، فرماندار شهرستان جعفرآباد قم زیرساخت های ورزشی در این شهرستان تازه تاسیس را بسیار ضعیف عنوان کرد و گفت: برای جبران عقب ماندگی ها در حوزه ورزش نیازمند توجه لازم در سفر دور دوم رییس جمهور هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، ذبیح الله عبداللهی اظهار داشت: جعفرآباد دارای ۵۸ روستای دارای سکنه و مرکز شهرستان است و نیازمندی مهم آن به خصوص در مرکز شهر احداث یک مجموعه ورزشی است که شامل سالن ورزش های توپی، استخر، چمن مصنوعی و طبیعی و سالن ورزش زورخانه ای است.

وی تاکید کرد: احداث اماکن مذکور نزدیک به ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان در فاز اول بودجه نیاز دارد.

وی ادامه داد: پنج روستای بزرگ شهرستان جعفرآباد نیز سالن ورزشی ندارند که احداث سالن برای هر کدام از آن ها نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

عبداللهی گفت: هم اکنون به دلیل مشکلات زیرساختی مذکور همه رشته های ورزشی در شهرستان جعفرآباد فعال نیست و چون در مرکز شهرستان سالن ورزش های غیر توپی وجود ندارد رشته هایی چون کشتی و ووشو در آن فعال نمی باشد.

وی با اشاره به این که شهرستان جعفرآباد از دو بخش قاهان و مرکزی تشکیل شده است گفت: جمعیت رسمی شهرستان ۲۷ هزار نفر و جمعیت غیر رسمی آن ۴۰ هزار نفر است.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه ویژه دولت در دور دوم سفر رییس جمهور به استان قم شاهد رفع کمبودهای موجود در زمینه ورزش در جعفرآباد باشیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا