حوزه علمیه قم نقش تعیین کننده در بیان جامعیت اسلام دارد
حوزه علمیه قم نقش تعیین کننده در بیان جامعیت اسلام دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام پورمحمدی ظهر امروز در کنگره بزرگداشت حاج شیخ عبدالکریم حائری در اراک اظهار کرد:  ایجاد وشکل‌گیری حوزه علمیه قم حادثه‌ای بسیار عظیم در تحولات کشور است که توسط شیخ عبدالکریم حائری پایه‌گذاری شد. وی تصریح کرد: قم و مکتب قم چند […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام پورمحمدی ظهر امروز در کنگره بزرگداشت حاج شیخ عبدالکریم حائری در اراک اظهار کرد:  ایجاد وشکل‌گیری حوزه علمیه قم حادثه‌ای بسیار عظیم در تحولات کشور است که توسط شیخ عبدالکریم حائری پایه‌گذاری شد.

وی تصریح کرد: قم و مکتب قم چند اثر ویژه در یکصد سال گذشته برجای گذاشت که ارتقای جایگاه شیعه از نظر اساس و استواری مبانی و معارف و علوم و کارهای عظمی که در تاریخ اسلام داشته و دارد، بخشی از این آثار است.

نوه حاج شیخ عبدالکریم حائری با بیان اینکه قم نقش تعیین کننده در بیان جامعیت اسلام دارد،  افزود: حوزه علمیه قم با حفظ جایگاه معنوی و علمی و حامل جامعیت اسلام و مکتب اهل بیت و شیعه است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه اسلام واقعی اسلام موثر در جامعه، اسلام جامعه‌ساز و تمدن ساز و تحول آفرین و دغدغه‌مند است، گفت:  حاج شیخ عبدالکریم حائری یک استاد اخلاق صرف نبود که یک اسوه حیات طیب و کلمه طیب است، 

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز می‌بینیم ایران از تاخت و تاز فرهنگی و فرهنگ وارداتی  نجات پیدا کرده، به خاطر اتفاقی است که در قم اتفاق افتاد و ایران، ایران تمدن ساز شد.

رئیس هیات امنای مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مکتب قم تحولات بین‌المللی شکل داده اظهار کرد: مسئله فلسطین یک مسئله جهانی است،  ایران به برکت مکتب قم تحول بزرگ در  صحنه بین المللی ایجاد کرد که امروز مقاومت مردم فلسطین در برابر سلطه یهودیان یکی از این تحولات است.

پایان پیام