حل مشکلات هنرمندان قمی در سطح استانی و ملی پیگیری می‌شود
حل مشکلات هنرمندان قمی در سطح استانی و ملی پیگیری می‌شود
سید محمدتقی شاهچراغی، استاندار قم گفت: رفع دغدغه‌های هنرمندان استان با استفاده از ظرفیت‌های ملی و استانی با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید محمدتقی شاهچراغی در نشست با مدیران انجمن‌های فرهنگی و هنری استان قم گفت: در حال حاضر مسائل و لایه‌های متراکمی از مشکلات هنرمندان وجود دارد که بخشی در استان و بخشی در سطح ملی باید پیگیری و حل شود.

استاندار قم با بیان اینکه دولت جدید و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه ویژه‌ای به هنرمندان به ویژه جایگاه و اثربخشی شهر مقدس قم دارد، گفت: زمینه رفع برخی از مشکلات و دغدغه‌ها بسیار در دسترس بوده و باید برنامه ریزی درست و اقدامات لازم برای آن تعریف شود.

شاهچراغی بر ضرورت اطلاع رسانی از کار‌ها و اقدامات انجام شده برای هنرمندان تأکید کرد و گفت: حمایت‌های لازم از هنرمندان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری انجام شده و بر اساس زمانبندی مشخص برای دغدغه‌های آنان برنامه ریزی می‌شود.

استاندار قم با بیان اینکه هنرمندان باید زیبایی‌ها را بشناسند، زیبایی و برجستگی قم را هویت فرهنگی و باور‌ها و اعتقادات مردم این خطه مقدس دانست و گفت: فضای فکری و فرهنگی و سبک زندگی در قم، شاید متفاوت از برخی نقاط دیگر باشد.

شاهچراغی با اشاره به تحولات چشمگیر در فضای فرهنگی و هنری کشورمان پس از انقلاب اسلامی،گفت: هنرمندان قمی باید حریت و آزادگی را سرلوحه کار خود قرار داده و قطعاً با انجام حمایت‌های لازم، اثرگذاری هنرمندان بیش از پیش شکوفاتر خواهد شد.

استاندار قم در پایان با بیان اینکه حمایت از هنرمندان باید در ریل صحیح خود قرار بگیرد، گفت: برخی مدیران در کار اجرایی، صرفاً نگاه سخت افزاری دارند که این نگاه در حمایت از هنرمندان باید تغییر کند و شهر قم با وجود ظرفیت‌های بی نظیر فرهنگی و هنری، می‌تواند به نظر محتوایی الگو باشد.

در این نشست، تعدادی از هنرمندان به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و دغدغه‌های صنفی خود پرداختند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان