حسینی‌قمی: مردم امامزاده واجب‌التعظیم علی بن امام محمد باقر(ع) را به خوبی نمی‌شناسند
حسینی‌قمی: مردم امامزاده واجب‌التعظیم علی بن امام محمد باقر(ع) را به خوبی نمی‌شناسند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  کاشان، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی قمی در جمع مردم در آستان علی بن باقر (ع) ضمن اشاره به دو روز درگیری اهالی فین کاشان برای بازپس‌گیری پیکر مطهر حضرت علی بن امام محمد باقر(ع) اظهار داشت: متاسفانه این امامزاده […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  کاشان، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی قمی در جمع مردم در آستان علی بن باقر (ع) ضمن اشاره به دو روز درگیری اهالی فین کاشان برای بازپس‌گیری پیکر مطهر حضرت علی بن امام محمد باقر(ع) اظهار داشت: متاسفانه این امامزاده واجب‌التعظیم را به غیر از افراد بومی منطقه، سایر افراد به خوبی شناخت ندارند.

وی افزود: در طول تاریخ اگر علمای بزرگ ما برای امامزاده‌ای تلاش‌ می‌کنند  بی‌حکمت نیست؛ یکی از امامزادگان دارای کرامات و مقامات رفیع امامزاده حضرت علی بن باقر(ع) است و بیان عظمت شان آن حضرت نیاز به کلام بلند است.

استاد حوزه و دانشگاه ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشاتی فرمودند که به همه امامزادگان ارادت دارم حضرت علی بن باقر(ع) که جای خود دارد؛ بسیاری از علما مقید بودند حداقل یک شب محضر آن حضرت بیتوته کنند.

وی با بیان اینکه ما باید قدر امامزاده حضرت علی بن باقر(ع) را بدانند، گفت: وقتی یک مجتهد محضر این امامزاده واجب‌التعظیم می‌آید به صورت خاص عرض ارادت می‌کند تا به گفته خود دست خالی از این امامزاده خارج نشود و این موضوع نشان از مقام و منزلت آن حضرت است.

حسینی قمی ضمن اشاره به کرامات حضرت علی بن باقر(ع) تصریح کرد: یکی از راه‌های دریافت معارف دین زیارت‌نامه‌های ائمه و امامزادگان و یکی از راه‌های تقرب الهی تشرف به محضر آنان است.

۲۵ مستند و ۴ سرود ویژه حضرت علی بن باقر(ع) در دست ساخت است

وی روایات اهل بیت، مناجات و زیارات از راه‌های دریافت معارف دین است، تاکید کرد: ما برای امام‌شناسی سندی بالاتر از جامعه کبیره وجود ندارد؛ مردم عراق در ایام شهادت امامان معصوم در عراق همانند اربعین مراسم می‌گیرند و این نشان از ارادت مردم عراق به امامان معصوم است.