حال و هوای حرم قم در سالروز شهادت حضرت معصومه (س) + فیلم
حال و هوای حرم قم در سالروز شهادت حضرت معصومه (س) + فیلم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حرم مطهر بانو کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در سالروز رحلت بانوی کرامت میزبان زائران و ارادتمندانی است که برای عزاداری در این مکان مقدس حاضر شده‌اند. قشرهای مختلف مردم از سراسر کشور از صبح امروز […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حرم مطهر بانو کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در سالروز رحلت بانوی کرامت میزبان زائران و ارادتمندانی است که برای عزاداری در این مکان مقدس حاضر شده‌اند.

قشرهای مختلف مردم از سراسر کشور از صبح امروز برای حضور در مراسم‌های عزاداری سالروز ارتحال حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها خود را به قم رسانده‌اند.

مراسم عزاداری ارتحال بانوی کرامت که از شب گذشته در این مکان مقدس آغاز شده است تا شام شهادت ادامه دارد.مساجد استان به خصوص مسجد مقدس جمکران هم دیشب و امروز میزبان ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام هستند.

.

هیات های مذهبی قم نیز از شب شهادت حضرت معصومه (س) با برپایی مراسم های عزاداری در سوگ بنت موسی بن جعفر (ع) بر سر و سینه زدند و در مسجد اعظم نیز مراسم عزاداری و روضه برپا بود.

دسته های عزاداری از شهرهای مختلف کشور و همچنین روستاهای اطراف قم نیز از صبح امروز در قالب درسته های سینه زنی و زنجیرزنی با حضور در حرم مطهر حضرت معصومه (س) عزاداری و عرض ارادت کردند.

در شب گذشته نیز مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور گسترده زائران و مجاوران تا پاسی از شب در حرم اخت الرضا (ع) برگزار شد.

شماری از زائران عراقی به خصوص اهالی نجف و کربلا نیز به حرم مطهر حضرت معصومه (س) مشرف شدند و در صحن امام رضا (ع) عزاداری کردند.

مراسم عزاداری در بیوت مراجع تقلید نیز به مناسبت شهادت حضرت معصومه (س) از صبح امروز برگزار شد و خطبا در خصوص شخصیت این بانوی بزرگ اسلام به ایراد سخن پرداختند.

تعدادی از موکب داران عراقی و ایرانی نیز در ایام شهادت حضرت معصومه (س) خود را به شهر مقدس قم رساندند و در خیابان های اطراف حرم مطهر به خصوص در خیابان چهارمردان با برپایی موکب از زائران و عزاداران پذیرایی می کنند.

.