جهاد تبیین محور برنامه‌های دهه فجر در مدارس استان قم
جهاد تبیین محور برنامه‌های دهه فجر در مدارس استان قم
محمد امینیان، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد: برنامه محوری مدارس استان قم در دهه فجر حول محور جهاد تبیین با روایت گری دانش آموزان تحت عنوان «نمایشگاه های دانش آموزی انقلاب» است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمد امینیان پیرامون برنامه های دهه فجر امسال گفت: برنامه محوری مدارس استان قم در دهه فجر حول محور جهاد تبیین با روایتگری دانش آموزان تحت عنوان “نمایشگاه های دانش آموزی انقلاب” است که با محوریت استقلال ملت های آزاده جهان و روایت گری و کنش گری دانش آموزان از دیروز، امروز و فردای ایران اسلامی و نقش آنها در نظم نوین جهانی خواهد بود.

امینیان افزود: یکی از پویش های محوری امسال پویش کتاب خوانی تحت عنوان “هیس‌طوری” است که تاکنون حدود ۱۰ هزار نفر در استان قم  در این پویش شرکت کرده‌اند که دانش آموزان با مطالعه این کتاب ها از سرگذشت استعمار آشنا می‌شوند.

وی بیان کرد: برپایی جشنواره “پرچم” مسابقات گروهی نقاشی و ساخت روزنامه دیواری ویژه مقطع ابتدایی، تجلیل از خانواده معظم شهدا و راه‌اندازی پویش‌های مختلف، محیط آرایی و برگزاری جشن های مدرسه ای، اعزام اساتید جهت برپایی نشست‌های جهاد تبیین توسط بسیج اساتید، اعتکاف به عنوان یک موقعیت تربیتی، برگزاری مسابقه کتابخوانی حول محور دستاوردهای انقلاب اسلامی، کرسی‌های آزاداندیشی و جلسات پرسش و پاسخ نیز از دیگر برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش قم با بیان اینکه حدود ۹۰۰ طلبه خانم و آقا در مدارس استان قم تحت عنوان طرح امین در بین دانش آموزان حضور دارند، افزود: شبهات و ابهامات دانش‌آموزان در حوزهای معرفتی، بصیرتی، سیاسی و… توسط این طلاب مبلغ پاسخ داده می شود و با کمک این طلاب برای حدود ۳۰ هزار دانش آموز برنامه های تفریحی و ورزشی در اردوگاه ها برگزار شده است.

وی با اشاره با برنامه‌های مفصل تشکل های دانش آموزی استان همچون بسیج دانش آموزی، سازمان دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی، هلال احمر، هیئات دانش آموزی در این ایام الله تصریح کرد: پویشی با عنوان تکیه‌گاه امن به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) به صورت بوسه بر دستان پدر، نمایشگاه های مدرسه انقلاب، برگزاری مسابقه، کوهپیمایی، تداوم اردوهای راهیان نور ویژه برنامه کافه ۵۷ شامل گفت‌وگوی دانش‌آموزان با یکدیگر، اجرای برنامه رادیو مدرسه از جمله این برنامه‌ها است که تمام این برنامه‌ها تا قبل از ۲۲ بهمن به یاری خدا برگزار می‌شود.

امینیان اظهار کرد: با توجه به اینکه کمیته فرهنگیان و دانش آموزان راهپیمایی ۲۲ بهمن با مسولیت آموزش و پرورش است از همه دانش‌آموزان، فرهنگیان، مربیان و اولیا برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرده و از دانش‌آموزان نیز درخواست شده است که دست‌نوشته‌ها و دست‌سازه‌های مرتبط با انقلاب اسلامی و همچنین تصاویری از امام راحل که خودشان نقاشی کرده‌اند را در مسیر راهپیمایی همراه داشته باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم در پایان افزود: اجرای سرود در مسیر راهپیمایی و همچنین مسابقات دوچرخه سواری دانش آموزان، برپایی غرفه ها از دیگر برنامه های این معاونت است.

حضور مسئولان اجرایی در مدارس استان قم

مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان قم نیز در ادامه با اشاره به دیگر برنامه های دهه مبارک فجر اظهار کرد: به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ۴۴ مدرسه به استانداری قم معرفی شده تا مدیران دستگاه های اجرایی استان با برنامه زمان بندی در مدارس حضور پیدا کنند.

غلامرضا رضایی افزود: آموزش و پرورش استان قم جهت محکومیت اغتشاشات اخیر و توهین به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، پویش «بوسه بر پرچم» را در ایام الله دهه فجر خواهد داشت.

گلریزان مزار شهدا

وی گفت: دشمنان ایران روی واژه «خلیج همیشه فارس» مانور می دهند و آن را به نام جعلی «خلیج عربی» می خوانند برای اعلام اینکه ما ذره ای از خاک وطنمان را که جزء آرمان های شهدا و امام راحل و فجرآفرینان دهه ۵۷ انقلاب اسلامی است،  نخواهیم داد تجدید میثاق و عهد با شهدا بخصوص شهدای سال ۵۷ را با گلریزان مزار شهدا خواهیم داشت.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا