جنایات دیوانه‌وار صهیونیست‌ها زمینه‌ساز سقوط سریع دولت جعلی اسرائیل است
جنایات دیوانه‌وار صهیونیست‌ها زمینه‌ساز سقوط سریع دولت جعلی اسرائیل است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی در مراسم عزاداری شب شهادت حضرت معصومه(س) که در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، ضمن اشاره به سیر تاریخی هجرت سادات و امامزادگان به سرزمین ایران، با بیان اینکه نخستین هجرت بزرگ سادات […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی در مراسم عزاداری شب شهادت حضرت معصومه(س) که در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، ضمن اشاره به سیر تاریخی هجرت سادات و امامزادگان به سرزمین ایران، با بیان اینکه نخستین هجرت بزرگ سادات به سرزمین قم بعد از ظلم بنی‌امیه و غالباً در زمان عبدالملک مروان صورت گرفت، اظهار داشت: دومین موج بزرگ هجرت سادات و امامزادگان به سرزمین ایران به بعد از حضور امام رضا(ع) در خراسان بر می‌گردد.

 وی با اشاره به اینکه سومین موج هجرت سادات و امامزادگان بعد از تأسیس حکومت علوی طبرستان در سال ۲۵۰ هجری قمری رقم خورد، یادآور شد: علویان با قیام در طبرستان یا همان گلستان امروزی، حدود ۷۰ سال حکومت در آن منطقه را بر دست گرفتند و بسیاری از نوادگان ائمه اطهار علیهم‌السلام نیز در آن دوران برای حضور در پناه حکومت شیعی به ایران هجرت کردند.

 استاد حوزه و دانشگاه، به اشتباهات میان قبور امامزادگان اشاره و با بیان اینکه برای برخی از امامزادگان چندین قبر ذکر شده است، اذعان داشت: برخی از امامزادگان که با چندین واسطه به فرزند امام(ع) می‌رسند، نام مشترکی با فرزندان بلافصل اهل‌بیت(ع) داشتند، این امر در گذر تاریخ مشکلاتی را برای شناسایی دقیق قبور امامزادگان ایجاد نموده است.

 رفیعی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبیین اطلاعات تاریخی دررابطه‌با حضرت معصومه(س) با تأکید بر اینکه ایشان دو سال قبل از امام رضا(ع) و در قم به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: چهار تن از ائمه اطهار(ع) در روایات متعددی سفارش زیارت حضرت معصومه(س) را مطرح نموده‌اند.

 سخنران محفل معارفی حرم مطهر حضرت معصومه(س) به اقوال مختلف هجرت حضرت معصومه(س) به ایران اشاره نمود و با تأکید بر اینکه مقامات، کرامت و جایگاه علمی و شخصیتی حضرت معصومه(س) بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: حضرت معصومه(س) در میان امامزادگان از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردارند.

 وی نقل‌های تاریخی دررابطه‌با حضرت معصومه(س) را موردتوجه قرار داد و ضمن بیان روایتی از امام صادق(ع) از دیدارشان با یکی از اهالی قم، یادآور شد: امام صادق(ع) در دیدار با یکی از اهالی قم، خاندان این دیار را از نجبای امت یاد نموده، می‌فرمایند؛ هر ستمگری که قصد نابودی مردم این شهر را کند، خداوند متعال کمر آن ستمگر را می‌شکند.

 رفیعی در ادامه به ویژگی‌های شهر مقدس قم در روایات اسلامی اشاره نمود و یادآور شد: شهر قم از زمانی که به‌عنوان مرکزی شیعی در نزد پیروان اهل‌بیت(ع) شهرت یافت، پیوسته مهد دانش و فضیلت و سرچشمه حکمت و معرفت بوده، مهم‌ترین کتاب‌های دینی و معارفی توسط مردانی از دیار قم از جمله شیخ صدوق، ابن بابویه قمی، علی بن ابراهیم قمی و…. نگاشته شده است.

 وی با بیان اینکه کتاب کافی مرحوم کلینی، مملو از روایت محدثان قمی است، تأکید کرد: شهر مقدس قم همواره کانون توجه اهل‌بیت(ع) قرار داشت و تربتش به شرافت و مردمش نیز به فضیلت ستوده شده است؛ دیار قم در گذرگاه‌های مختلف تاریخی از جمله در دوران حضرت معصومه(س) کانون محبین اهل‌بیت(ع) بود.

 سخنران حرم مطهر بانوی کرامت ضمن بیان کرامات فاطمه معصومه(س)، مراجع و علما را برجسته‌ترین ناقلان کرامات حضرت معصومه(س) دانست و اظهار داشت: وقتی مراجع، بزرگان و علمای تراز اسلام ناقل کرامتی می‌شوند، نشان‌دهنده عظمت کرامت این بانوی بزرگوار است.

 وی در ادامه برخی از کرامات حضرت معصومه(س) که توسط علما و بزرگان دین نقل شده را موردتوجه قرار داد و یادآور شد: زبان مراجع، مجتهدین و علما سرشار از نقل کرامات حضرت معصومه(س) است؛ وجود مضجع شریف فاطمه معصومه(س) بارزترین علت تأسیس و تقویت مرکز بزرگ دینی و حوزه علمیه در قم است.

 رفیعی در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به مظلومیت ملت فلسطین و جنایت‌های رژیم صهیونیستی، با تأکید بر اینکه قیام ملت مظلوم فلسطین و جنایات دیوانه‌وار این رژیم کودک کش، زمینه‌ساز سقوط سریع دولت صهیونیستی خواهد بود، تصریح کرد: امام علی(ع) در روایتی تأکید نموده‌اند؛ مردم یا برادر دینی شما هستند یا برادر انسانی؛ لذا در دفاع از مظلوم دین، مذهب و آئین هیچ معنایی ندارد.

پایان پیام/۷۸۰۳۳