جمهوری اسلامی از اهداف خود عقب نمی نشیند
جمهوری اسلامی از اهداف خود عقب نمی نشیند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با تبریک فرا رسیدن عید طبیعت و ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن اظهار داشت: پس از سه سال محرومیت به دلیل محدودیت‌های بیماری کرونا، امسال توفیق حاصل شد تا پای […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با تبریک فرا رسیدن عید طبیعت و ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن اظهار داشت: پس از سه سال محرومیت به دلیل محدودیت‌های بیماری کرونا، امسال توفیق حاصل شد تا پای سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز اول فروردین بنشینیم که ضرورت دارد آحاد جامعه به خصوص جوانان و نخبگان این فرامین را به درستی درک کنند.

امام جمعه قم افزود: جان کلام رهبری در سخنرانی نوروزی این است که ایران قوی با روحیه استقلال خواهی و استعدادهای سرشار در برابر توطئه‌های دشمنان کینه توز ایران ضد ضربه شده و ملت ایران با داشتن این رهبری و ملت همیشه در صحنه، بارها ثابت کرده که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

آیت الله سعیدی بیان داشت: دشمنان و بدخواهان ایران اسلامی با به کارگیری همه امکانات خود به به دنبال عبور از ملت و ارزش‌های اسلامی و آوردن حکومتی وابسته به استکبار هستند و هدف آنان این است که به نام دگرگونی، حکومت و فردی مزدور استکبار بر سر کار بیایند، اما دشمنان بدانند که این خواب پریشان آنان هرگز تعبیر نخواهد شد.

آیت الله سعیدی بیان داشت: در برابر ترفند دگرگونی دشمن، تحول در نگاه رهبری یعنی تبدیل نقاط ضعف به قوت و دشمن شناسی است که البته این کار زمان بر است و ملت ایران ثابت کرده که با شجاعت و عزم راسخ می‌تواند این امر را محقق کند.

وی با بیان اینکه انتظار آن است که مسئولان و ملت هر کدام به فراخور حال خود توصیه‌های رهبری را در زمینه برون رفت از مشکلات اقتصادی عملیاتی کنند افزود: ملت ایران در بسیاری از عرصه‌ها پیشرفت‌های خیره کننده ای داشته است و سال گذشته در عرصه زیرساخت و حوزه روابط خارجی اتفاق‌های خوبی رخ داد و ایران با تقویت روابط با آسیا نقشه دشمنان در راستای منزوی کردن ایران را با شکست مواجه کرده است.

وی‌ابراز داشت: این پیشرفت‌های گوناگون نشان دهنده استحکام ایران است و رهبر معظم انقلاب نعمت بی بدیلی است که اگر ملت و مسئولان فرامین رهبری را عملیاتی کنند هم تورم مهار و هم رشد ۸ درصدی محقق می‌شود.

امام جمعه قم بیان داشت: امیدواریم در سال جاری حرکت به سمت حل مشکلات اقتصادی بدون کوتاهی محقق شود.

آیت الله سعیدی ادامه داد: تحول در فرهنگ عمومی وظیفه آحاد ملت ایران است و فرهنگ مصرف گرایی به تولید و پرهیز از اسراف در حامل‌های انرژی و استفاده از کالای داخلی، فرهنگ امید و کار و پرهیز از تجمل گرایی افراطی همه این موارد قابل تحقق است.

خطیب جمعه قم ابراز داشت: ایران در برابر دشمنان سرسخت خود با مقاومت و ایستادگی تا تحقق آرمان‌های امام و شهدا به پیش می‌رود و همه بدانند نظام اسلامی ایران از اهداف خود عقب نمی‌نشیند.