جمعی از مطرودین، جای جلّاد و شهید را عوض کرده‌اند
جمعی از مطرودین، جای جلّاد و شهید را عوض کرده‌اند
جمعی از اساتید و مدیران مدارس علمیه و مؤسسات سطوح عالی حوزه علمیه قم در بیانیه ای به اطلاعیه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده، واکنش نشان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، در این بیانیه آمده است: اخیراً همصدا با منافقین و شبکه های معاند اطلاعیه ای منسوب به جمعی از مطرودین از حوزه با عنوان جعلی مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در فضای مجازی در حال انتشار است که روشن نیست روی هم چند نفرند و چرا این رویکرد را در اعلام مواضع انتخاب کرده اند.

در این پیام افزوده شده است: لازم است محققان و مدرسان حوزه های علمیه، آن را مطالعه و نظر قبول یا رد خود را نسبت به مطالب آن با صراحت اعلام کنند تا معلوم شود این نوع روایت از اوضاع کشور تا چه حد مورد رضایت آنان است و اگر این مواضع را صحیح نمی‌دانند اعلام کنند تا زین پس عده‌ای معدود به نام و بجای جمیع محققان و مدرسان، تحلیل غلط و خودکم‌بینانه و ذلیلانه به خورد جامعه ندهند و خوراک شبکه های معاند را فراهم نیاورند. ما اساتید، مدرسان سطوح عالی، پژوهشگران، نخبگان و دانش آموختگان حوزه علمیه قم در قلمفرسایی نویسنده این اطلاعیه بی‌ارزش و سراسر غلط، ملاحظات و مواردی را به عیان مشاهده می‌کنیم.

در بیانیه آمده است: غفلت از دشمن اصلی، یعنی شیطان بزرگ،‌ آمریکای جنایتکار، رژیم صهیونیستی، سلطنت طلبان، منافقین ضدخلق و سازمان های جاسوسی و جنگ تمام عیار ترکیبی که به راه انداخته اند و بُعد جنگ شناختی را که از خطرناک ترین ابعاد آن است، وجهه همت خود قرار داده اند و همین اطلاعیه کذایی خود نشانه ای از تأثیر این نوع جنگ بر بعضی اقشار است. دست این کشورها و سازمان ها در تمامی جنایات این روزها به عیان قابل مشاهده است و در اظهارات آشوبگران در فضای مجازی فراوان و در اعترافات دستگیرشدگان نیز به وفور وجود دارد. حتی سران آمریکای جنایتکار کارشان به جایی رسیده که از تصریح به آن در تریبون های عمومی نیز خودداری نمی‌کنند و ادعای آزاد کردن ایران را برای دلگرمی نوکران خود در ایران را بیان می‌کنند.

این بیانیه حاکیست: اطلاعیه پر از طعنه و کنایه به نیروهای بااخلاص، مومن، مجاهد و حتی سران انقلاب همچون امام و نهادهای قانونی کشور همچون شورای نگهبان و… است. آنجا که اسلام ناب محمدی را که تعبیر حضرت امام خمینی (ره) است، به سخره گرفته است. جازدن عده قلیل آشوبگران و نام بردن از آنان به عنوان مردم!! و چشم بستن از جمعیت میلیونی راهپیمایی ۱۳ آبان و شعارهای آن که نظرات واقعی مردم را منعکس می‌کرد. آیا آنها که با خوردن مشروبات حرام، تهوّر موقتی پیدا کرده و به آتش زدن مسجد و قرآن و وسایل و مکان های عمومی و کشیدن چادر و چاقوکشی و کشتن روحانیون خدوم و جوانان مومن و بااخلاص در خیابان، جلو چشم همه مردم دست می‌زنند، مردم هستند؟ این اطلاعیه بجای محکوم کردن این اعمال جنایتکارانه بیشتر به قبح زدایی از اعمال وحشیانه معاندین و عوض کردن جای شهید و جلّاد پرداخته است.

در این بیانیه آمده است: در این اطلاعیه سهواً یا عمداً از بانیان وضع موجود که در طول چند دهه گذشته اغلب از همفکران خودشان بوده اند غفلت شده و بلکه تمامی کم‌کاری‌ها، تقصیرها، ترک فعل‌ها، و خطاها به نیروهای مومن و انقلابی نسبت داده شده است‌. نیروهایی که با خوردن خون دل فقط بخاطر حفظ نظام و به امید آینده‌ بهتر علیرغم میل باطنی خود، آنها را تحمل کرده‌اند. این نسبت ناروا از طرف این دسته، هم سویی با تحلیل های ضدانقلاب و ارائه روایت جعلی از حقایق موجود جامعه و تاریخچه واقعی انقلاب از ابتدا تا کنون است. ما هم قائل به لزوم مراقبه و محاسبه و معاتبه و لزوم اصلاح رویّه های غلط و جایگزینی رویکردها و روشهای معقول و منطقی بجای رویکردهای غلط و رفتارهای غیرمنطبق با منویات اسلام عزیز در سطح فرد و جامعه هستیم، اما به هیچوجه با تحلیل از سر حبّ و بغض‌های ناروا و جازدن بخشی از مساله بجای دیدن همه جانبه و تحلیل کامل مساله موافق نیستیم و این نوع برخورد با مسائل را دادن آدرس غلط به جامعه می‌دانیم.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: به خلاف اطلاعیه تک بُعدی مذکور، ما قائل به وحدت و انسجام جامعه حول تعلیمات قرآن کریم و آموزه‌های اهل بیت عصمت و طهارت و امام راحل و تحت رهبری حکیمانه و دقیق و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب هستیم و از نام بردن این منابع و مراجع بزرگ نه تنها مثل نوشته‌های این اطلاعیه شرمنده نیستیم، بلکه آن را با افتخار و با کمال صراحت در همه عرصه‌ها بیان کرده و بیان خواهیم کرد.

در این بیانیه خاطر نشان شده است: به نویسنده این اطلاعیه، و در صورت رضایت بعضی از مدرّسان و محققان با مفاد آن، به ایشان هم توصیه می‌کنیم هم‌اکنون به شبکه های معاند و گروه های علاقه‌مند به انقلاب و نظام سری بزنند و ببینند اطلاعیه آنها در کدام دسته بیشتر مورد استقبال و موجب خوشحالی شده است و در کدام دسته موجب کدورت خاطر و انتقاد است. شاید از این راه به میزان خطا یا درستی مواضع خود آگاهی پیدا کنند.

در پایان بیانیه آمده است: از دادگاه ویژه روحانیت و نهادهای دیگر مصرّاً تقاضا داریم فعالانه با این نوع برداشت های ذلیلانه و بی‌انصافانه برخورد مناسب داشته باشند تا هر کس به نام روحانی و محقق و مدرّس نتواند با آبروی روحانیت و این لباس مقدس و همچنین خادمان عرصه دفاع از کشور و ملّت و بسیجیان بااخلاص و شهدای گرانقدر بازی کند.

  • منبع خبر : مرکز خبر حوزه