به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمحمد آقامیری استاندار قم شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل زائرین استان قم که در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: جشن نیمه شعبان برای همه ما تداعی کننده خاطرات خوبی است که از کودکی به یاد داریم. […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمحمد آقامیری استاندار قم شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل زائرین استان قم که در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: جشن نیمه شعبان برای همه ما تداعی کننده خاطرات خوبی است که از کودکی به یاد داریم.

وی ادامه داد: نیمه شعبان جشنی است که از سوی مردم برگزار می‌شود و همه لذت آن به مردمی بودن است که به این شکوه رسیده، ما مسئولین فقط وظیفه پشتیبانی از آن را داریم.

آقامیری خاطرنشان کرد: یقین دارم که همه مدیران دستگاه‌های اجرایی و دولتی استان قم ارادت خاصی نسبت به حضرت حجت (عج) دارند و  این موضوع باعث شده در بحث برگزاری باشکوه این جشن تمام توان خود را به کار گیرند.

وی در ادامه با اشاره به اهداف جلسات ستاد تسهیل زائرین گفت: این جلسات برای هماهنگی بین دستگاه‌ها برگزار می‌شود تا خدمت رسانی به زائرینی که طی ۴۸ ساعت در مسجد مقدس جمکران حاضر می‌شوند به بهترین شکل ممکن انجام شود.

استاندار قم با بیان اینکه هیچ‌گونه کم‌کاری در بحث برگزاری جشن نیمه شعبان از سوی دستگاه‌های دولتی و اجرایی قابل قبول نیست، تاکید کرد: کلیه دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان موظف هستند در راستای هرچه باشکوه برگزار کردن این جشن، همه ظرفیت خود را بسیج کرده و به میدان آورند.

آقامیری بیان کرد: شهرداری قم همواره کمک‌حال ما در برگزاری مناسبت‌های مختلف بوده این بار هم از مجموعه شهرداری تقاضا داریم تلاش‌های خود در بحث برگزاری جشن نیمه شعبان افزایش داده تا سفر زائرین امام زمان (عج) تسهیل شود.

وی در ادامه با بیان اینکه حل مشکلات آب و برق در جشن نیمه شعبان از اصلی‌ترین دغدغه‌های ماست، گفت: در جشن نیمه شعبان با توجه به افزایش مصرف برق امکان دارد مشکلاتی در بحث تامین برق ایجاد کند؛ از شرکت برق می‌خواهیم تمهیدات لازم را اندیشیده تا در ۴۸ ساعت جشن نیمه شعبان در هیچ منطقه‌ای از قم خاموشی برق نداشته باشیم.

استاندار قم با اشاره به ماموریت معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم، عنوان داشت: آقای مقیمی می‌بایست کلیه گزارش جلسات کمیته‌های تخصصی را دسته بندی کرده و بر آن‌ها نظارت داشته باشد، بعد از برگزاری این جشن باشکوه عملکرد دستگاه‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آقامیری اظهار کرد: جشن نیمه شعبان بهترین فرصت برای انتقال پیام فرهنگی به ویژه فرهنگ مهدویت به مخاطب است، همه ما موظف هستیم از این فرصت نهایت بهره را ببریم و نباید از این موقعیت غافل شویم، در اجتماع بزرگ مهدوی افراد از استان‌ها و ملیت‌های مختلف در مسجد مقدس حضور پیدا می‌کنند و ما باید از این موضوع استفاده کرده تا پیام مد نظر خود را انتقال دهیم.

پایان پیام/۷۸۰۳۰