جشن بزرگ بین المللی فرزندان غدیر در قم برگزار می شود
جشن بزرگ بین المللی فرزندان غدیر در قم برگزار می شود
جشن بزرگ بین المللی «فرزندان غدیر» با حضور بانوان و دختران بیش از ۱۲۰ کشور در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علی اکبر زارعی اظهار داشت: روز شنبه ۱۷ تیرماه از ساعت ۱۶ جشن فرزندان غدیر در شبستان بزرگ حضرت امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار خواهد شد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم بیان داشت: این جشن بزرگ با حضور پرشور بانوان و دخترانی از ۱۲۰ کشور و با رویکرد عفاف و حجاب و تجلی جایگاه زن مسلمان در جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این رویداد بین المللی با محوریت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و با همکاری دستگاه‌های و نهادهای فرهنگی استان برنامه ریزی و اجرا می‌شود افزود: استان قم دارای بیشترین فراوانی مهاجرین از نوع ملیت و بیشترین آمار مهاجرین نسبت به جمعیت شهروندان ایرانی را دارد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم افزود: حضور بانوان فرهیخته و نخبه در رشته‌های مختلف خصوصاً پزشکی، حوزوی، علمی، پژوهشی و…. از ویژگی‌های بارز مهاجر پذیری قم است.

وی ابراز داشت: استان قم سرآمد اجرای برنامه‌های فرهنگی توسط هیئت‌های مذهبی، تشکل‌های فرهنگی، مواکب‌های مردمی است و با دارا بودن بیش از ۶۵۰ تشکل و هیئت ساماندهی شده در رتبه نخست قرار دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر