جزئیات نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه درباره بازداشت عکاس تسنیم
جزئیات نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه درباره بازداشت عکاس تسنیم

– اخبار سیاسی – فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست مشترک عصر امروز  اعضای این کمیسیون با وزیر امور خارجه و برخی معاونانش گفت: یکی از مباحثی که در نشست مشترک امروز مطرح شد، مسئله بازداشت یکی از […]

– اخبار سیاسی –

فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست مشترک عصر امروز  اعضای این کمیسیون با وزیر امور خارجه و برخی معاونانش گفت: یکی از مباحثی که در نشست مشترک امروز مطرح شد، مسئله بازداشت یکی از عکاسان کشورمان در افغانستان بود. 

نائب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی: طالبان باید فوراً عکاس تسنیم را آزاد کند

 

وی افزود: با توجه به اینکه آقای کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان،‌ نیز در جلسه حضور داشت، در پاسخ به مطالبه کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد که وزارت خارجه با جدیت در حال پیگیری دلایل بازداشت عکاس کشورمان توسط طالبان است. 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: آقای کاظمی قمی همچنین تاکید کرد که برای پیگیری این موضوع با کابل و دستگاه‌های اطلاعاتی تماس گرفته تا با مقامات در آنجا صحبت شود. همچنین  در حال دنبال کردن این مسئله است تا به زودی شاهد آزادی آقای محمدحسین ولایتی باشیم. 

مالکی  با اشاره به دیگر دستور کار نشست امروز عنوان کرد: علاوه بر این دستور کار دیگر نشست امروز، بحث حق‌آبه هیرمند بود که به طور جد مطرح شد و نظر اعضای کمیسیون این بود که با توجه به بدعهدی‌های طالبان این موضوع به طور ویژه مورد پیگیری دستگاه دیپلماسی کشورمان قرار گیرد.

 محمدحسین ولایتی عکاس و تدوین‌گر خبرگزاری تسنیم روز شنبه هفته جاری و در حالی که به‌صورت قانونی و از طریق مرز هوایی وارد افغانستان شده بود و مدت ۱۰ روز نیز در کابل حضور داشت، هنگام بازگشت در فرودگاه کابل بدون هیچ‌گونه توضیح مشخصی بازداشت شده است.

طالبان علی‌رغم پیگیری‌ها تاکنون هیچ توضیحی ارائه نکرده است که ولایتی را بنا به چه دلیلی بازداشت کرده است.