جزئیات ثبت نام نامزد‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
جزئیات ثبت نام نامزد‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
استانداری قم در اطلاعیه‌ای با استناد به ابلاغ ستاد انتخابات کشور زمان و نحوه ثبت نام نامزدهای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، استانداری قم در اطلاعیه‌ای با استناد به ابلاغ ستاد انتخابات کشور از آغاز پیش ثبت نام متقاضیان داوطلبی نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دوشنبه ۱۶ مرداد تا یکشنبه ۲۲ مرداد ماه خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: متقاضایان می‌توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر با مراجعه به پنجره واحد خدمات وزارت کشور keshvar.moi.ir بدون نیاز به مراجعه حضوری پیش ثبت نام را انجام دهند.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعیه شماره ۵ ستاد انتخابات کشور

با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، یاران با وفایش و حضرت سیدالساجدین امام زین العابدین (علیه السلام) به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی میرساند پیرو اطلاعیه شماره ۱ ستاد انتخابات کشور، انتخابات سراسری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه مورخ ۱۱/۱۲/۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.
با عنایت به ابلاغ قانون اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، متقاضیان داوطلبی نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌بایست از روز دوشنبه تاریخ ۱۶/۵/۱۴۰۲ تا روز یکشنبه تاریخ ۲۲/۵/۱۴۰۲ از ساعت ۸ تا ۱۸ جمعاً به مدت ۷ روز، از طریق پنجره واحد وزارت کشور به آدرس keshvar.moi.ir به لینک «ثبت درخواست متقاضیان داوطلبی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی» وارد و با تکمیل اطلاعات و مدارک مورد نیاز به شرح زیر در مهلت یاد شده، درخواست خود (پیش ثبت نام) را ثبت کنند.
الف – تکمیل فرم اطلاعات درخواست شده.
ب – بارگذاری تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر.
ج – بارگذاری تصویر کارت یا گواهی پایان خدمت وظیفه عمومی و یا کارت معافیت دائمی برای آقایان با سن کمتر از ۵۰ سال (در صورت عدم دریافت برخط پاسخ استعلام)
د – بارگذاری تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی.
نکته: متقاضیان در خارج از کشور با مراجعه به سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها یا نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران، به ثبت اطلاعات و بارگذاری مدارک خود اقدام کنند.

مدارک و شرایط لازم برای ثبت درخواست داوطلبی مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:
۱- داشتن حداقل سن (۳۰) سی سال و حداکثر (۷۵) هفتاد و پنج سال تمام؛
۲- داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد یا معادل آن؛
۳- ممنوعیت ثبت درخواست توسط اتباع ایرانی که اقامت دائم کشور دیگری را دارند؛
۴- ممنوعیت ثبت درخواست توسط اتباع ایرانی که تابعیت کشور دیگری را داشته یا دارند؛
۵- ممنوعیت ثبت درخواست برای افرادی که تابعیت ایرانی کسب نموده‌اند.

نکات قابل توجه:
کلیه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه را دارند، از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌گردند.
هر دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی، معادل یک مقطع تحصیلی محاسبه می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما