جذب ۲۰میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در قم
جذب ۲۰میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در قم
نیره مظهر، معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان قم از جذب 20 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان قم خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، نیره مظهر معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس قم، طی سخنانی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های معاونت اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان قم در یک سال اخیر؛  در راستای اجرای بخشی‌ از طرح‌های اقتصادی نیازمند یک سرمایه‌گذار‌ خارجی در استان قم بودیم، معاونت اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی از طریق برگزاری نشست‌های تخصصی با سرمایه‌گذاران خارجی، تهیه بسته‌های تشویقی، شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و بررسی ایده‌های مرتبط موفق شد با اقدامات انجام شده حدود ۲۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب کند.

وی افزود:دستاورد دیگر معاونت اقتصادی اداره‌کل امور اقتصای استان قم این بود که ما موفق به راه‌اندازی سامانه‌های «دادور و یاور» در راستای دریافت شکایات متقاضیان مجوز کسب‌وکار،پاسخ به ابهامات و سوالات متقاضیان، صدور مجوز‌های کسب‌وکار و سایر موارد مربوط به این حوزه شدیم.

معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان قم تصریح کرد: با راه‌اندازی این سامانه فرآیند صدور مجوز بسیار آسان شده است، آماری که نسبت به زمان پاسخگویی شکایت‌ها داریم رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داده‌ایم.

وی افزود: آماری که تا به امروز داریم؛ بیش از ۶۰مورد درخواست رسیدگی به شکایات بخش خصوصی با موضوع اخذ مجوز‌های کسب‌وکار و ۵۰ مورد درخواست مشاوره و پاسخگویی به صورت الکترونیکی از دستاور‌های سامانه فوق است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس