ثبت نام بیش از نهصد نفر در مسابقات قرآنی مدهامتان/ ثبت نام تا ۳۰تیرماه ادامه دارد
ثبت نام بیش از نهصد نفر در مسابقات قرآنی مدهامتان/ ثبت نام تا ۳۰تیرماه ادامه دارد
حجت الاسلام والمسلمین حیدری با اشاره به استقبال گسترده از مسابقات قرآنی مدهامتان در قم گفت: تاکنون 976 نفر در این مسابقات ثبت نام کرده اند و ثبت نام تا 30تیرماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حیدری مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامّتان» ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: این دوره از مسابقات در رشته های قرائت تحقیق، قرائت تقلیدی، قرائت ترتیل، اذان، حفظ کل، مکبری، ‌قرائت نماز، مفاهیم، معارف اهل بیت(ع)، حفظ جزء ۳۰ و استعدادیابی برگزار می شود.
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم به بخش ویژه کانون های مساجد شامل جلسات قرآن کریم، تولیدات هنری و تلاوت نور اشاره کرد و افزود: کسانی که در مرحله کشوری مسابقات مدهامّتان در دو دوره گذشته رتبه اول تا سوم را کسب کرده اند و یا در مسابقات سازمان اوقاف و امورخیریه در دو دوره گذشته رتبه اول تا پنجم ملی یا بین المللی را کسب کرده اند، نمی توانند در این جشنواره در همان رشته شرکت کنند.
وی با اشاره به مقاطع سنی شرکت کنندگان در مسابقات گفت: مقاطع سنی کودکان شامل رده سنی زیر هفت سال، نوجوانان شامل رده سنی هفت تا۱۶ سال، و جوانان شامل رده سنی ۱۷تا۳۰سال می توانند در این مسابقات شرکت کنند ضمن اینکه کودکان زیر هفت سال شرکت کننده در جلسات سنتی قرآن نیز می توانند با ارسال اجرای زنده و کوتاه خود در جلسه سنتی قرآن در بخش استعداد یابی شرکت کنند.
حجت الاسلام حیدری در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: ترویج معارف قرآنی در جامعه، توجه به مساجد به عنوان پایگاه اصلی فعالیت های قرآنی، تحکیم پیوند مسجد، قرآن و مردم و کشف استعدادهای قرآنی و فراگیری فعالیت های قرآنی اهداف برگزاری این جشنواره است.
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم با بیان اینکه ثبت نام برای شرکت در این دوره از جشنواره مدهامتان از یکم اردیبهشت آغاز شده و مهلت ثبت نام تا ۳۰ تیر ماه سال جاری ادامه دارد افزود: علاقمندان جهت اطلاع و شرکت در مسابقات می توانند به سامانه بچه های مسجد به آدرس bachehayemasjed.ir مراجعه کنند.
حجت الاسلام حیدری با اشاره به استقبال گسترده از مسابقات قرآنی مدهامتان و ثبت نام ۹۷۶ نفر در این مسابقات تا این لحظه، از علاقمندان جهت ثبت نام و هرچه باشکوهتر برگزار شدن این مسابقات دعوت کرد.