به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، سید محمدصادق سیدی در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: خودمالکین استان جهت اخذ تسهیلات ساخت مسکن نیازی به سپرده گذاری و یا خرید اوراق ندارند و با دوران مشارکت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، سید محمدصادق سیدی در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: خودمالکین استان جهت اخذ تسهیلات ساخت مسکن نیازی به سپرده گذاری و یا خرید اوراق ندارند و با دوران مشارکت و بازپرداخت ۲۰ ساله می توانند با شرایط آسان در سامانه ثمن به نشانی saman.mrud.ir ثبت نام کنند.

وی افزود: بر این اساس همشهریان قمی که دارای زمین بوده و برای آن پروانه ساختمان اخذ کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه مذکور و ثبت نام در آن از تسهیلات تعیین شده در طرح نهضت ملی مسکن شهر به مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان برخوردار شوند.

سیدی گفت: در این طرح خودمالکین برای اخذ تسهیلات ساخت، نیازی به سپرده گذاری و یا خرید اوراق ندارند و هیچ گونه شرایط دیگر از قبیل مالکیت شخصی ودولتی، تاهل و شرط سکونت نیاز نبوده و پرداخت اقساط در صورت درخواست متقاضی پلکانی نیز می‌شود.

وی بیان کرد:خودمالکین استان می توانند به ازای هر واحد به طور مجزا تسهیلات دریافت و در مرحله فروش اقساطی افراد مورد نظر را برای دریافت کارت اقساط و انجام قسط بندی به بانک عامل معرفی کنند.

سرپرست اداره برنامه ریزی و اقتصاد مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان قم در خاتمه گفت: سند مالکیت و پروانه ساختمان تنها مدارک مورد نیاز برای استفاده از این تسهیلات است.ضمانت نامه بازپرداخت تسهیلات، براساس ضوابط و مقررات بانک‌های عامل از آنان اخذ می‌شود.

پایان پیام/۷۸۰۲۳