تکمیل ۳۵۲ واحد مسکونی همزمان با دهه فجر در قم
تکمیل ۳۵۲ واحد مسکونی همزمان با دهه فجر در قم
داریوش بلدی، مدیرکل بنیاد مسکن استان قم گفت: ساخت 4 هزار واحد را در طرح ملی مسکن شروع سه ماه قبل یکی از پروژه‌های 180 واحدی را تمام کرده و تحویل داده‌ایم و در دهه فجر نیز 352 واحد دیگر را تحویل می‌دهیم تا هر سه ماه یک پروژه در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، داریوش بلدی در دیدار با آیت الله سعیدی که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: یکی از برنامه های بنیاد مسکن انقلاب  اسلامی عمران و آبادانی روستاها است و طرح هایی مانند طرح هادی در روستاها اجرا می شود و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی امکانات خوب زیر ساختی در روستاها وجود دارد.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به جوانانی که در روستاها زندگی می‌کنند زمین می‌دهد و تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی با سود ۵ درصد ۲۰ ساله برای ساخت به آنها می‌دهد از این رو مشکلی که در شهرها وجود دارد در روستاها وجود ندارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم با بیان اینکه کشور ما حادثه خیز است و زلزله و بلایای طبیعی زیاد اتفاق می افتد، گفت: دولت ها تصمیم گرفتند که برای کاهش تلفات و خسارات به مردم تسهیلات بدهند تا خانه ها را مقاوم سازی کنند از این رو به وسیله خود مردم تاکنون ۲ میلیون خانه روستایی مقاوم سازی شده و در روستاهای استان قم ۱۰ هزار خانه روستایی بازسازی شده است.

وی با اشاره به توجه دولت به ساخت مسکن در شهر قم گفت: دولت به تنهایی نمی تواند کمبود مسکن را جبران کند و نیاز به همراهی مردم دارد و ما در اقدام ملی مسکن ساخت ۴ هزار واحد را شروع کردیم و سه ماه قبل یکی از پروژه های ۱۸۰ واحدی را تمام کردیم و تحویل دادیم و در دهه فجر ۳۵۲ واحد دیگر را آماده کردیم و مردم در حال ساکن شدن هستند و هر سه ماه یک پروژه در اختیار مردم قرار می گیرد.

بلدی با بیان اینکه با توجه به مشکلات اقتصادی برخی از مردم آورده اولی را نمی توانند واریز کنند، گفت: برای کمک به قشر محروم باید از ظرفیت خیران استفاده کنیم و در آیین نامه هیأت امنای مسکن محرومان حساب صد فرمان امام آمده است که هر چه خیران کمک کنند همان قدر هم از طرف حساب صد فرمان امام کمک می کنیم تا به صاحبخانه شدن قشر محروم کمک کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس