تونل غدیر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
تونل غدیر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
سید مرتضی سقائیان نژاد، شهردار قم با بیان آخرین وضعیت اجرای پروژه فاز 5 عماریاسر گفت: تونل غدیر در اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که با اتصال میدان سپاه به بزرگراه امیرکبیر، رینگ ترافیکی دیگری در شهر اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید مرتضی سقائیان نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه، با بیان اینکه توسعه حمل‌ونقل عمومی از سیاست‌های ویژه مدیریت شهری در قم است، ابراز کرد: میزان استفاده از حمل‌ونقل عمومی پس از کرونا از ۱۸ درصد به حدود ۸ درصد رسید که با برنامه‌ریزی‌ها، هم‌اکنون این میزان استفاده به حدود ۱۱ درصد رسیده است.

شهردار قم با تأکید بر اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده عمر ناوگان اتوبوس‌رانی قم از ۱۲ سال به ۲ سال کاهش‌یافته است، افزود: حدود ۴۰۰ دستگاه اتوبوس جدید و بازسازی‌شده در اختیار شهر بوده که برحسب برنامه‌ها و موقعیت‌ها در سطح شهر گسترش می‌یابد.

وی توسعه زیرساخت‌ها در سطح شهر را مورد توجه قرار داد و افزود: از ۳۵ تقاطع غیرهمسطح پیش‌بینی‌شده، ۱۶ تقاطع تاکنون به بهره‌برداری رسیده و ۶ تقاطع غیرهمسطح نیز در نیمه نخست سال آینده و مابقی در سال‌های ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسند.

سقائیان نژاد توسعه پارکینگ عمومی و اجرای طرح نهضت پارکینگ سازی در قم را مورد اشاره قرار داد و گفت: با بهره‌برداری از پارکینگ‌های ضلع شرقی حرم، امام خمینی(ره)، بنفشه، ایرانمرینوس و معلم بیش از ۳ هزار جای پارک به ظرفیت شهر اضافه می‌شود که قطعاً تأثیر زیادی در کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر خواهد داشت.

وی با بیان آخرین وضعیت اجرای پروژه فاز ۵ عماریاسر اذعان کرد: تونل غدیر در اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که با اتصال میدان سپاه به بزرگراه امیرکبیر، رینگ ترافیکی دیگری در شهر اجرایی خواهد شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم